První zoubky? Na ty netrpělivě čeká každá máma

To, že mu leze první zoubek, vám dítě ohlásit neumí, ale vy ho určitě nepřehlédnete. Znamená to, že ve svém vývoji udělalo další krok.
První zoubky? Na ty netrpělivě čeká každá máma

„To budou zuby,“ řeknete si, když váš drobeček poplakává či bez zjevné příčiny křičí. Kolem půl roku mohou opravdu zoubky, které se tlačí ven, přinášet miminku nepříjemné pocity nebo působit bolest. Ale chová-li se tak o pár měsíců dříve, zvrací, má horečku, průjem nebo zácpu, s jeho novým chrupem to nespojujte. Každý takový příznak raději zkonzultujte se svým lékařem.

 

Jak to poznat? Pod dásničkou se objeví světlý hrbolek.

 

První zoubek se objeví obvykle v půl roce věku 

První zub se vašemu miminku vyklube kolem půl roku, ale úplně na to nespoléhejte – může to být dokonce i o nějaký ten měsíc později. Ale když k tomu dojde, určitě se jako první objeví dolní řezák. Jak poznáte, že se něco takového chystá? Pod dásničkou se objeví světlý hrbolek, který určitě nepřehlédnete. A jak ostrý kousací nástroj to je, poznáte, jakmile trochu povyleze. Ale už dlouho předtím, než ozdobí jeho pusinku, se bude dítě bezzubými dásničkami pokoušet žvýkat to, co se mu dostane do pusy. „Semele“ v ní jak jídlo, které mu dáte, tak se bude snažit ochutnat své hračky či jiné věci, které před ním nebudete umět uhlídat.

Správná péče o zuby. Umíte se starat o mléčný chrup dítěte?

Správná péče o zuby. Umíte se starat o mléčný chrup dítěte?

 

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články