Připravte mazlíčka na příchod miminka

Kdo má doma psího jedináčka a chystá se mu z porodnice přinést lidského souputníka, ten by se měl na jejich setkání a následné soužití řádně připravit.
Připravte mazlíčka na příchod miminka

Pokud už pejska nějakou dobu máte, bude pro něj příchod nového elementu do rodiny velkou změnou a ne každý to zvládne v pohodě. Zaběhnutý režim vezme za své, a především se o vás bude muset dělit. Zkušení rodiče, kteří již tato seznámení s úspěchem absolvovali, pro vás nachystali pět vyzkoušených rad, jak pejska na miminko co nejlépe připravit.

1/ Máte-li doma kastrované zvířátko, pak máte kus práce za sebou. Kastrovaná zvířátka jsou totiž klidnější a vstřícnější k dětem.

2/ Důležitá je výchova vašeho mazlíčka. Pokud neabsolvoval odborný výcvik, je třeba, aby alespoň reagoval na základní pokyny a poslechl vás, pokud mu něco přikážete. Musí vědět, že vládcem domácnosti není on, ale vy.

3/ Seznamte psa s dětskými zvuky, ještě než miminko přinesete domů. Dětský pláč pro něj totiž může být nervující. Někteří veterináři radí nahrát pláč i různé zvuky a pouštět je doma ještě před příchodem miminka. Pejsek si zvykne a nebude pak vyděšený a překvapený.

4/ Také pachy jsou důležité. Po porodu je miminko ještě pár dní v porodnici, a vy tak máte možnost poslat domů nějakou věc s jeho vůní. Pes si na ni lépe zvykne.

5/ Začněte zavádět nová pravidla. Zkuste simulovat život tak, jak bude vypadat, až přijde miminko. Připravte dětský pokoj, nechte ho psa očichat, ale pak instalujte zábranu nebo jej naučte, že do pokoje nesmí. Stejně tak ho dopředu připravte na další omezení, třeba že nesmí k ohrádce, skákat do kočárku apod. Svého mazlíčka znáte nejlépe sami, zkuste jeho chování předvídat a na všechny možné situace se připravit.

Na přípravu všeho potřebného máte devět měsíců, je tedy na vše dostatek času. Ať vám seznámení dvounohého a čtyřnohého mazlíčka klapne na jedničku.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články