Příběh náhradní maminky Evy: Odnosila jsem jim dítě

Umíte si představit, jaké to je stát se náhradní maminkou a přivést na svět miminko, které ani neuvidíte?
Příběh náhradní maminky Evy: Odnosila jsem jim dítě

Sama mám dvě děti a vím, jakou radost mi každý den přinášejí. Nedovedu si představit, že bych je neměla. Nedovedu si ani představit, co zažívají páry, které trpí neplodností, respektive mají za sebou několik neúspěšných pokusů při její léčbě. Chtěla jsem jim pomoci splnit si sen.

 

Někteří lidé v mém okolí to nechápali a odrazovali mě nebo říkali, že by to nikdy neudělali. Jiní to obdivovali.

 

Partner, který se zpočátku o mne bál a argumentoval tím, že budu fyzicky i psychicky vyčerpaná, mě ale nakonec pochopil (jako těhotná jsem se vždycky cítila velmi dobře) a podpořil mě, stejně jako další moji blízcí. Vysvětlila jsem to i svým dětem. Starší dcera to pochopila. Mladší syn z toho ještě úplně nemá rozum. Během těhotenství mi partner i děti pomáhali a tolerovali všechny změny, které to do rodinného života přineslo.

Musíte se umět sladit, vybrala jsem si až druhý pár

Neměla jsem konkrétní představu o tom, jaký by měl pár být. Roli hraje mnoho faktorů, na kterých se vzájemně musíte shodnout. Měla jsem nějaké své podmínky či zásady, přes které „nejel vlak“, nicméně v některých ohledech jsem po seznámení s párem byla ochotna se přizpůsobit. Představy jsou ale často jiné než skutečnost. S prvním párem mi bylo hned jasné, že to nepůjde, oba byli na můj vkus takoví necitliví, chladní. Ale s druhým jsme si vzájemně sedli.

Náhradní mateřství: Dítě z půjčeného bříška

Náhradní mateřství: Dítě z půjčeného bříška

Náhradní mateřství: pro koho je, jak probíhá a co vás čeká

Náhradní mateřství: pro koho je, jak probíhá a co vás čeká

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články