Příběh maminky: Po porodu jsem se týdny nemohla hnout

Příběh maminky: Po porodu jsem se týdny nemohla hnout

Milé maminky,

o problému, s nímž jsem se po porodu potýkala, se bohužel moc nepíše, i když jím určitě trpí mnoho maminek. A jelikož doktoři příliš neporadí, je na nás, abychom si pomohly samy. Proto bych se s vámi chtěla podělit o svůj příběh.

Po porodu jsem byla šťastná, že nejsem nastřižená a těšila jsem se, že tudíž budu bez problémů, budu moci normálně sedět a užívat si miminka. (Před porodem jsem totiž používala Epino, balonek na roztahování hráze před porodem...a opravdu pomohl). Ale jak jsem se mýlila. Druhý den po porodu jsem nemohla skoro chodit, vstát z postele, chodila jsem tak, že jsem se opírala o vozítko s miminkem. Doktorům jsem si stěžovala na bolesti, po chodbě jsem se s vozítkem doslova plahočila, ale nebyli mi schopni pomoct. Nechápu, jak je to možné. Vždyť kolik maminek má po porodu podobné problémy. Nicméně jsem odešla z porodnice pouze s radou, ať si koupím chladivý gel, což bylo směšné. Čtrnáct dní jsem protrpěla, každé ráno jsem brečela bolestí, chodila jsem opravdu jako stařenka. Malou mi musel nosit manžel, babičky jezdily pomáhat, já jsem byla úplně neschopná. Zkoušela jsem léčitele, nepomohl, jen jeho dcera mi řekla, že přesně tohle měla a drželo ji to asi rok. Byla jsem si jistá, že musím po roce skončit v blázinci. Tolik jsem se těšila, jak si budu malou užívat, jak budu chodit s kočárkem ven. Místo toho jsem šla ven jen jednou a po sto metrech jsem se vrátila s brekem, jak to bolelo. Tak jsem se pustila do hledání pomoci na internetu a skutečně, našla jsem stejné příznaky. Jde o to, že při porodu se může pohnout kostrč nebo uvolnit pánev. Já měla pohnutou pánev a bolesti mi vystřelovaly do kostrče, do pánve, kyčle a nohy bolely. Našla jsem dvě metody, které by mi mohly pomoci. Mojžíšova metoda, kde se kostrč narovnává přes konečník a nebo Dornova metoda pomocí cvičení. Jelikož jsem byla v šestinedělí, Mojžíšovu metodu mi moc nedoporučovali. Našla jsem si tedy fyzioterapeutku, která děla Dornovu metodu a šla k ní. Ta mi během hodiny rovnala pánev, nejdříve srovnala nohy, pak na zádech pánev a pak ve stoje pomocí cvičení jakoby vracela silou pánev zpět. Nebolí to, jen jsem cítila, že přesně ví, kde to bolí a co má dělat. Když jsem odcházela, necítila jsem úlevu, bolest byla stejná jako předtím. Ale na to mě paní fyzioterapeutka upozorňovala, že úleva přijde až cca 3. den. A opravdu, 3. den to bylo o 80% lepší, najednou jsem mohla normálně chodit, vstát z postele, nosit malou, byla jsem hrozně vděčná a šťastná. Po čtrnácti dnech jsem šla ještě jednou na srovnání a už to bylo úplně v pořádku. Konečně jsem si mohla malou užívat bez bolestí a chodit s kočárkem ven.

Je mi hrozně líto maminek, které se tím trápí delší dobu a nikdo jim neporadí. A že jich je. Snad vám moje doporučení pomůže.

Renata

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články