Při ohlédnutí už většinou vzpomínáme jen na to hezké

Ať už naše maminky potkalo cokoli, jejich zlatíčka jim všechno bohatě vynahradila.
Při ohlédnutí už většinou vzpomínáme jen na to hezké
Miluše Česneková, Jílové, dcera Eliška (1 rok)
Klepněte pro větší obrázek 
Já jsem byla těhotná od března do prosince a vyhovovalo mi to. Na začátku léta jsme stihli i dovolenou u moře (sluníčko). Po dovolené jsem si začala užívat rostoucí bříško a vzhledem k tomu, že bylo krásné počasí, tak ho i ukazovat. V zimě jsem se naopak snažila bříško schovat, protože už bylo dost velké, a to se mi dařilo bez problémů. Proč jsem ho schovávala? Protože už bylo hodně velké (přibrala jsem 17 kg) a zdálo se mi, že není tak hezké. Manželovi to ale pochopitelně nevadilo.
 
Jitka Bařinová, Brno-Bosonohy, dcera Markétka (10 týdnů)
Klepněte pro větší obrázek 
 
Chtěla jsem mít miminko na jaře. Ale asi je každému jasné, že tohle se naplánovat nedá. Moje gynekoložka mi říkala, že většina párů otěhotní za šest měsíců po tom, co se začnou snažit o miminko. Tak jsem v létě vysadila antikoncepci, v září jsme to začali zkoušet a já za měsíc otěhotněla. První měsíce jsem prožila v zimním období, což bylo moc fajn, protože jsem se vešla do normálního oblečení. Horší to bylo v létě, kdy už bříško bylo velké, váha přibývala a ruce a nohy otékaly tak, že jsem se nevešla ani do bot. Ale na druhou stranu bylo příjemné chodit v těhotenských šatech a ukazovat světu bříško. A jelikož už bylo hodně vidět, pouštěli mě lidé v tramvaji sednout. Kamarádka, která byla těhotná v zimě, nosila kabát a většinou si nikdo nevšiml, že je těhotná, si o místo v tramvaji musela říct sama.
 
Jako největší výhodu porodu v létě vidím to, že jsme mohli s miminkem brzy ven a procházek jsme si užívali celé léto i podzim. Když máte miminko v zimě a jsou velké mrazy, bohužel ven hned tak nemůžete. Asi úplně nejlepší by bylo otěhotnět v létě, podzim a zimu prožít s malým bříškem, jaro zvládnout s velkým bříškem a v tuto dobu také porodit a s miminkem si užívat procházky od jara až do podzimu. Ale plány jsou jedna věc a realita pak úplně jiná. Nejdůležitější je, aby těhotenství proběhlo bez problémů a miminko bylo zdravé... 
 
Michaela Lužná, Troubky, dcery Daniela (4) a Denisa (2)
Klepněte pro větší obrázek 
 
Přála jsem si mít dítě na jaře, kdy všechno kvete – miminko oblečené jen v dupačkách a kabátku v kočárku s peřinkami. Člověk míní… Obě dcery se nakonec narodily na podzim. Zrovna bylo oba roky parné léto, moje těhotenství se blížilo ke konci a moc dobře mi nebylo. Navíc miminko na zimu musíte obléknout do kombinézky, do fusaku a zpocená se jít obléknout sama. myslím si, že těhotenství je rozhodně lepší.
 
Při první dceři jsem přibrala deset kilo, při druhé jenom šest, ale to jsem měla tak trošku těhotenskou cukrovku. Přestože byla obě těhotenství na první pohled úplně stejná a byla jsem v pohodě, Danielka skoro do tří let špatně spala, byla takový uplakánek. Deniska zato naštěstí spala jako dub...
 
Kamila Paďourová, Plzeň Patricie (5) s bráškou Adámkem (8 měsíců)
Klepněte pro větší obrázek 
 
Ne vždy se dá vše naplánovat, jak bychom si přáli. O první miminko jsem bohužel přišla, a tak mi lékař doporučil otěhotnět koncem léta, kdy je ženské tělo nejlépe připravené a prosycené vitaminy ze sluníčka, jarní chřipky jsou pryč a do podzimních je ještě daleko. Tak jsme se s manželem začali snažit o miminko koncem školního roku a ono to vyšlo v srpnu. Čtvrtého května 2003 se nám narodila krásná holčička Patrička.
 
Těhotenství v zimě mi vyhovovalo – například v oblékání; v zimě jsem to tolik neřešila, kabát mi vystačil skoro až do jara. Další z důvodů, proč být těhotná v zimě je, že se vám mimčo narodí do teplíčka, takže odpadá nabalování. Mně osobně se těhotenství na zimu líbilo tak, že jsme se rozhodli pro druhé mimčo zase v létě. Od čtrnáctého května 2008 má naše holčička brášku Adámka. Pokud bych se rozhodla pro třetí miminko, plánovat budeme opět v létě. A i kdyby se to nepodařilo, nevadí. Těhotenství je krásné v jakémkoli období. Narození zdravého miminka rozjasní i ten nejpochmurnější zimní den.
 

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články