Prázdninový tip: Lipno

Lipenské jezero je ideálním místem pro rodinné dovolené v České republice. Majestátní vodní plocha někdy označovaná i jako Jihočeské moře v kombinaci s krásnou šumavskou krajinou a bohatou nabídkou volnočasových aktivit je ideálním tipem na prodloužený víkend i delší pobyt s dětmi.
Prázdninový tip: Lipno

Největší vodní plocha v Česku skýtá díky své rozloze a povětrnostním podmínkám ideální podmínky pro vodní windsurfing, jachting a další vodní sporty. V půjčovnách se dá vypůjčit i loďka s elektromotorem, veslice i oblíbené šlapadlo. Na své si na Lipně přijdou i rybáři.

Komu vodní sporty nic neříkají, ten může zkusit některou z možností aktivního vyžití na souši. Na Lipně jsou ideální podmínky pro in-line bruslaře a cyklisty. Okruh kolem jezera měří dvacet jedna kilometrů a vyjížďku v nádherném prostředí si určitě užijí rodiny s dětmi i výkonnostní sportovci.

Neuvěřitelný výhled na Šumavu, adrenalinové sekce pro děti a nejdelší suchý tobogán v České republice zase nabízí unikátní Stezka korunami stromů Lipno. Návštěvníky čeká 675 metrů dlouhá dřevěná stezka zakončená 40 vysokou vyhlídkovou věží. Stezka je v celé své délce bezbariérová a je přizpůsobena jízdě jak s kočárky, tak i pro vozíčkáře.

Nejen pro malé návštěvníky, ale i pro ty, kteří zůstali stále mladí, a neopustila je chuť po Klepněte pro větší obrázekdobrodružství, jsou určeny tři zážitkové stanice  s lanovými prvky ve výšce 24 metrů. Unikátní je dvaapadesát metrů dlouhý tobogán s převýšením 24 metrů. O bezpečnost jezdců se postarají speciální podložky. Ke stezce je možné dopravit se lanovou dráhou, stezka busem nebo po turistické či cyklotrase, cestu dolů je možné si zpestřit jízdou na terénní koloběžce, kterou si nahoře půjčíte a dole vrátíte.

Zejména děti láká v letních měsících k návštěvě unikátní výstava světa z Lego kostek v Lipno Point. Na ploše 1.300 metrů čtverečních budou až do konce září k vidění modely českých hradů, zámků a architektury, nebo celý zábavní park s obřím ruským kolem. Najdete tu také kino, obří město, dětský koutek s duplo kostkami pro nejmenší, ale i stavění pro velké, technické modely na ovládání a spoustu dalšího. Vyřádí se tu děti i dospělí. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Tip: Pokud se na Lipno chystáte, rozhodně si nezapomeňte pořídit Lipno Card. Karta, kterou je možné zakoupit za 79 korun, nabízí slevy v Active Parku Lipno, na Stezku korunami stromů, výukové kurzy, gastronomické služby, vstupy na zámky, hrady, do muzeí a galerií, na výuku netradičních sportovních disciplín, adrenalinovou zábavu, wellness a mnoho dalších aktivit.

A jak se na Lipno dostat? Do Českých Budějovic nebo Českého Krumlova vás dovezou pohodlné žluté autobusy FUN & RELAX od STUDENT AGENCY na trasách Praha – České Budějovice nebo Brno – České Budějovice. Až na místo se pak dostanete vlakem či místními autobusovými linkami.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články