„Přátelské bakterie“ pomohou při průjmech i kolice

Kojenci, batolata, ale i větší děti mají často problémy se zažíváním. Často se tak děje po léčbě antibiotiky, infekcích dýchacích cest nebo po alergických reakcích. Řešením těchto obtíží jsou správně vybraná probiotika. Tyto živé "přátelské" bakterie obnovují a udržují přirozené osídlení trávicího ústrojí, udržují správný poměr mezi prospěšnými a škodlivými bakteriemi a působí příznivě na zažívání dítěte.
„Přátelské bakterie“ pomohou při průjmech i kolice

Probiotické bakterie nejsou pro trávicí trakt dítěte ničím nepřirozeným. Takzvané bifidobakterie jsou totiž prvními mikroorganismy, které jej osidlují při přirozeném porodu. Další dávky těchto příznivých bakterií přijímá dítě od matky při kojení a z některých druhů umělé výživy.

V případě, že dítě trpí plynatostí, kojeneckými kolikami, či průjmy, nebo je rovnováha a složení jeho střevní mikroflóry narušena léčbou antibiotiky, je vhodné mu pomoci probiotickými přípravky. „Je však třeba sáhnout pro přípravek, který je svým složením určený přímo pro dítě," uvádí doktorka Lenka Čadová, vedoucí oddělení vývoje společnosti Valosun, která má s výrobou probiotik již sedmnáctileté zkušenosti.

Některé výrobky mohou rodiče dětem podávat již od narození. Jiné jsou vhodné od tří měsíců, ale na doporučení lékaře je lze podávat i mladším dětem. „Maminky by měly probiotika kupovat výhradně v kamenných lékárnách, tak aby měly jistotu, že nejsou nejen prošlé, ale i byly uchovány přesně podle doporučení výrobců. Probiotika špatnou úschovou totiž mohou velmi rychle ztratit svou účinnost," dodává Lenka Čadová.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články