Praktické informace pro výhodné nákupy v Německu

Už se Vám honí hlavou myšlenky na nákup vánočních dárků, či byste rádi obměnili svůj šatník na zimu? Pro ty z Vás, pro které není nepředstavitelná cesta za nákupy do Německa, jsme dnes připravili pár tipů na výhodný a bezproblémový nákup v této zemi.
Praktické informace pro výhodné nákupy v Německu

Tyto tipy jsme pro Vás sestavili ve spolupráci se společností Kouzelná půjčka, poskytovatelem nebankovní půjčky, díky které si můžete „doplnit“ peněženky před nákupem tak, abyste se u našich západních sousedů nemuseli dívat smutně do výloh s tím, že jste všechny své peníze utratili během prvních pár hodin.

Kdy vyrazit?

Na výhodné nákupy do Německa můžete vyrazit prakticky kdykoliv během roku. V této zemi již několik let neplatí zákaz výprodejů mimo státem určené období (první lednový a únorový týden pro zimní výprodeje a poslední červencový a první srpnový týden pro letní výprodeje), levné oblečení a elektroniku zde tedy nakoupíte během celého roku. Samozřejmostí jsou pak i úspory na drogerii a některých potravinách.

Co byste měli vědět, než vyrazíte na nákupy do Německa?

- v neděli a o svátcích jsou zdejší obchody zavřené. Před odjezdem si tedy zjistěte, jestli Němci zrovna neslaví některý ze svých státních svátků (viz. zde)

- Němci stále upřednostňují hotovostní platbu před bezhotovostní, z tohoto důvodu jsou v Německu (v porovnání s ČR) méně rozšířené platební terminály. Vždy tedy u sebe mějte nějakou hotovost

- v Německu stále převládá platební systém EC karte (Euro cash). Vzhledem k tomu, že Vy s největší pravděpodobností disponujete pouze platebními kartami od Visa či MasterCard, připravte se na to, že pro Vás platba kartou (tam, kde mají terminál) nemusí být samozřejmostí. Při vchodu do obchodu se vždy raději zeptejte, jestli můžete svoji kartou zaplatit. Pokud ne, nezbývá Vám, použít hotovost.

- mezi kurzy eura u jednotlivých bank je rozdíl až 1,50 Kč (viz. cca 2 roky starý test portálu Měšec.cz), před tím, než vyrazíte na nákupy za hranice, si tedy zjistěte, jaký kurz eura nabízí Vaše banka. Pokud máte platebních karet víc, plaťte tou, jež má příznivější kurz. Určitě si zjistěte, jaký kurz nabízí směnárny ve Vašem okolí. Může se totiž stát, že pro Vás bude výhodnější platit v Německu hotovostí než kartou.

- jednou z věcí, kterou v Německu neseženete levněji, jsou pohonné hmoty. Pokud tedy vyrážíte za hranice autem, natankujte raději už v České republice.

- před tím, než vyrazíte k našim západním sousedům, je dobré si zjistit, jaké akce probíhají v jednotlivých obchodních řetězcích. Přehled akčních letáků společností jako jsou Kaufland, ALDI, IKEA, Tchibo či OBI najdete na příklad na této stránce.

Závěr

Nákupy v Německu můžete ušetřit velké peníze, pokud zde kupujete drogerii a elektroniku, levněji zde vychází i oblečení (zejména v době výprodejů). Za výhodnými nákupy přitom nemusíte do velkých měst, jako jsou Drážďany, Mnichov či Norimberk, k tomuto účelu Vám dobře poslouží i Pirna, Žitava, Tegensburg či Cham. Ušetřit můžete po celý rok. Před cestou do Německa se vybavte i hotovostí pro případ, že by některé z obchodů nedisponovaly platebními terminály či neakceptovali platbu Vaší kartou.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články