Porodnice Kyjov

Na jižní Moravě mohou maminky rodit v útulném prostředí kyjovské porodnice, která je Baby Friendly Hospital.
Porodnice Kyjov
Jakou nadstandardní péči nastávajícím maminkám a tatínkům nabízíte?
Mezi placené služby patří přítomnost otce či jiné blízké osoby u porodu. Dále mohou rodiče využít nadstandardní pokoj po porodu na oddělení šestinedělí i ubytování tatínka na přistýlce. Pro nastávající maminky je připraveno cvičení nebo plavání před porodem, které je organizováno rehabilitačním oddělením naší nemocnice. Další služby se týkají spíše péče o těhotné. Nabízíme určení pohlaví plodu na ultrazvuku a snímek plodu z tohoto vyšetření, případně nahrávku celého vyšetření na přinesenou videokazetu.

Na jaké polohy při porodu se ženy mohou připravit?
Porod vedeme vždy po domluvě s rodičkou. Nejčastěji se volí poloha na porodnickém lůžku v polosedě. Podle přání nastávající maminky a v souladu s vybavením porodních sálů je možno vést porod i v jiných polohách a s pomůckami. Jsme vybaveni porodnickou stoličkou pro porod vsedě, porodnickým vakem umožňujícím opět polohu vsedě nebo polosedě. Na porodnickém lůžku lze zaujmout k porodu i polohu na boku nebo „à la vache“ čili v pokleku na všech čtyřech. Nenabízíme porod do vody. Ženy mohou ale trávit první dobu porodní ve vaně.

Jak probíhá přípravná fáze během první doby porodní?

První i druhou dobu porodní tráví rodička v porodním boxu, který je vyhrazen po celou dobu pro ni. Disponujeme jedním boxem s vanou, dvěma boxy se sprchou a toaletou. Součástí vybavení je vždy relaxační míč, na němž lze trávit první dobu. Nabízíme využití aromaterapie a hudby. Z relaxačních pomůcek jsme vybaveni již zmiňovaným vakem, žíněnkou, ribstoly a vanou. V rámci uvolnění lze tyto pomůcky využít i během první doby porodní.
 
Je porodu přítomen pediatr a neonatolog?
Při fyziologickém porodu, kdy se narodí zdravý novorozenec, není pediatr přítomen. Při jakémkoli problému je jeho dostupnost okamžitá. Vždy se účastní porodů císařským řezem a u očekávaných komplikací, jakými jsou porody koncem pánevním nebo nedonošených dětí.

Trváte na aplikaci klystýru a oholení?
Tyto přípravné procedury povinné nejsou, vždy záleží na dohodě s rodičkou. Jako alternativu klyzmatu nabízíme šetrnější použití Yal gelu.

V jakých případech nabízíte epidurál a musí se za jeho aplikaci platit?

Epidurální analgezie je bezplatná a její použití závisí na porodnickém nálezu a přání rodičky.

Na jaké zázemí se mohou ženy těšit na oddělení šestinedělí?
Před dvěma měsíci prošlo kompletní rekonstrukcí. Na 10 pokojích nabízíme 21 lůžek. Každý pokoj je vybaven sprchou, toaletou, vaničkou na koupání miminka a souvisejícím nábytkem. Jeden pokoj je nadstandardní s ledničkou, televizí, telefonem a přistýlkou pro otce.

Provádíte odběry plodové vody?
Tyto odběry se u nás neprovádějí, pouze odběry pupečníkové krve jak pro komerční využití za poplatek, tak pro potřebu novorozence a rodiny, i pro potřeby dárcovské ve spolupráci s Bankou pupečníkové krve.

Na otázky odpovídal MUDr. P. Kostka

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články