Porodnice Jeseník

V podhůří Jeseníků uplatňují moderní porodnické metody a jsou držiteli titulu Baby friendly hospital.
Porodnice Jeseník
Jsou klystýr a holení povinné?
O aplikaci klystýru, holení či přijímání jídla a pití si ženy rozhodují samy. Klystýr a holení u nás po rodičkách nepožadujeme.

Kolik stojí aplikace epidurální analgezie a doporučujete ji?
Epidurální analgezii využíváme při porodech přirozenou cestou z 15 % a spinální analgezii u 95 % porodů. Všechny jsou bez poplatku. Z nefarmakologických metod tlumení bolesti nabízíme možnost využití sprchy, relaxačních pomůcek, jakými jsou například gymnastické balony, žíněnky, žebřiny a sprcha. Taktéž mohou rodičky během porodu poslouchat hudbu.

Jakým způsobem vedete porod?
Snažíme se vést porod s minimální imobilizací pacientky. Klademe důraz na přirozený průběh všech dob porodních, takže v první době necháváme rodičce maximální porodní volnost a pohyb s adekvátním monitoringem ozev plodu a využitím již zmíněných relaxačních pomůcek. Během druhé doby porodní zůstává žena ve stejné místnosti, kde trávila první dobu. Část porodních místností je zařízena jako klasické porodní sály, v nichž může rodit více žen najednou a jsou přitom od sebe odděleny závěsem. Nabízíme také dva pokoje, které jsou zařízeny civilněji a rodí v nich pouze jedna žena. Ve druhé době vedeme porod na porodním stole, a pokud probíhá fyziologicky, může si žena zvolit jinou než klasickou polohu, a to tu, jakou v dané chvíli vyžaduje.

Je možné, aby příbuzný provázel rodičku při porodu?
Rodičku mohou doprovázet maximálně dvě blízké osoby, které mohou zůstat od počátku první doby porodní až do konce celého porodu. Otec dítěte může být navíc přítomen i císařskému řezu.

Provádíte odběry pupečníkové krve?
Ano, tyto odběry na požádání provádíme.

Je porodu přítomen pediatr?
Pediatrické oddělení se nachází pět minut od porodnických sálů, a pokud porodník vyzve pediatra, aby byl přítomen, je k dispozici do konce porodu.

Jaké nadstandardní služby nabízíte?
Nastávající maminky mohou na oddělení šestinedělí využít 2 samostatné jednolůžkové nadstandardní pokoje, kde platí režim neomezených návštěv. Dále nabízíme tři standardní trojlůžkové pokoje. Ve všech je k dispozici zařízení pro koupání dítěte a možnost sledování televize, avšak společné pro všechny pokoje jsou toalety, sprchy a telefon. K dispozici je na pokojích základní oblečení pro dítě – košilka, dupačky, zavinovačka, dětské látkové pleny i kosmetika.

Co mohou očekávat maminky na oddělení šestinedělí?
Dodržujeme zásady nepřetržitého kontaktu matky s dítětem a také potřebná vyšetření se odehrávají v jejich bezprostřední vzájemné blízkosti. U poporodních vyšetření může být navíc přítomen i otec. K prsu se novorozenec přikládá nejpozději do půl hodiny po porodu a na oddělení šestinedělí je i s maminkou převážen současně. Rooming-in je tudíž možný na všech našich pokojích.
 
Na otázky odpovídal MUDr. Antonín Kořenek

PORODNICE V ČÍSLECH:
V roce 2006 se v porodnici Jeseník narodilo celkem 328 dětí, z nichž bylo 5 dvojčat a 3 děti nedonošené.

Ceny nadstandardních služeb:

Nadstandardní pokoj 200 Kč / 1 noc
Přítomnost otce u porodu 200 Kč
Přítomnost otce u císařského řezu 400 Kč
Epidurální analgezie zdarma

Kontakt:
Liptovská 103,
790 32 Jeseník
tel.: (vrchní sestra) 584 458 411
web: www.jesnem.cz
primář: MUDr. Antonín Kořenek

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články