Porodní fotograf – novinka, která dobývá svět

Objednat si fotografa na svatbu je běžná věc, nad níž se nikdo nepozastavuje, ale objednat si fotografa na porod, to většině z nás zní přinejmenším podivně. Přesto je to trend, který se k nám povážlivě blíží. Přivítáte ho, nebo odmítnete?
Porodní fotograf – novinka, která dobývá svět

Porod je pro mnoho žen tak intimní záležitostí, že nechtějí mít na porodním sále ani svého partnera, natož cizího člověka, a navíc s fotoaparátem. Jiným taková myšlenka vůbec není proti mysli a novinku, která se z Ameriky a Anglie šíří po Evropě, vítají. „Při prvním porodu fotil na sále manžel, ale já jsem ho chtěla mít u sebe a i on pak přiznal, že celou událost vnímal skrze hledáček fotoaparátu a špatně se soustředil, aby okamžik narození našeho dítěte mohl pořádně prožít. I to byl jeden z důvodů, proč jsem se na druhý porod rozhodla najmout fotografa," říká Angličanka Janine Lewis ze Shrewsbury.

Klepněte pro větší obrázek

„Fotograf se při porodu soustředí jen na focení, není rozrušený událostmi, které se na sále odehrávají, a proto jsou profesionální fotografie jiné než ty, které pořídí třeba otec na sále. Na rozdíl od něj, který neví, kam má dříve skočit, my se můžeme plně zaměřit na důležité momenty, na první nadechnutí miminka, na jeho první kontakt s matkou i první společnou fotografii s tatínkem," říká fotografka Becky Williams, která se v poslední době začala na porodní snímky specializovat. „Poptávka rapidně stoupla. Všimla jsem si, že se o fotografování porodu hodně diskutuje na sociálních sítích, informace o této službě se rychle rozšířila a zákaznic přibývá," pochvaluje si Becky. Porodní fotograf však nefotí jenom samotný porod, většinou je najímán na celou dobu těhotenství, které v pravidelných intervalech dokumentuje. Za tu dobu si s klientkou vybuduje bližší vztah, a při samotném porodu tak není rušivým elementem, jako kdyby na sál přišel někdo úplně cizí. Za zmínku také stojí, že většina porodních fotografií je černobílá nebo upravena do jedné barvy.

Co na tuhle novou módu říkáte?

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články