Pořizujete postel do dětského pokoje? Máme několik tipů, jak na to!

Děti už vyrostly z malých postýlek a zasloužily by si více místa ke spaní. Pokud se o tom rozhodujete o letošních prázdninách, poradíme vám s orientací na trhu.
Pořizujete postel do dětského pokoje? Máme několik tipů, jak na to!

Málokterá věc je tak důležitá a do takové míry ovlivňuje celodenní náladu i všeobecné rozpoložení jako kvalitní spánek. Stonásobně víc to platí u dětí. Máte doma jedináčka nebo vám dělá radost už víc dětí různého věku? Určitě se jim budete snažit vytvořit ke spaní klidné místo, kde budou mít jenom krásné sny a v nadcházejícím dni budou v úplné pohodě.

Samostatný pokoj je pro dítě výborná věc. Ty tam jsou naštěstí doby, kdy spalo více generací v jedné místnosti a sourozenci v jedné posteli. Při pořizování dětské postele si ještě před otevřením internetových stránek rozmyslete, jak bude nový kus nábytku ladit s dosavadním vybavením a jak zaplní celou místnost. Ani v dětském pokoji pak nezapomeňte na vzdušnost celého prostoru, aby výsledek nepůsobil tísnivým dojmem.

Masiv je robustní, lamino odolnější

Pokud se rozhodujete, jakou postelí vybavit dětský pokoj, ujasněte si nejdříve, jakému materiálu dáte přednost. Přírodní masivní dřevo vypadá skvěle, nábytek je robustní a snese i trochu toho předpokládaného řádění u zvlášť čiperných dětí. Musíte se ale smířit s tím, že vyžaduje více starostí s údržbou. Naproti tomu laminovaná dřevotříska (LTD) má výrazně větší Klepněte pro větší obrázekškálu barevného provedení, děti ji mohou i polít a po vás požaduje při úklidu vlastně jen občasné přetření prachovkou.

Při výběru typů postele máte k dispozici nepřebernou nabídku. Obzvlášť malí závodníci uvítají oblíbenou postel ve tvaru závodního auta formule 1 a budou se do ní určitě každý večer těšit. Vybírat můžete z několika barev a provedení. Populární jsou také „patrovky" z masivu. Mohou mít úložný prostor, ale existuje i patrová postel bez spodní části, kam se vejde bez potíží dětský stůl nebo polička.

Úložným prostorem získáte skvělou schovávačku

Bojujete trochu v dětském pokojíčku s místem? Od těchto starostí vám pomohou postele s úložným prostorem. Místo tu najdou třeba lůžkoviny, sezónní oblečení, nepotřebné či překážející hračky. Velký zájem u dětí vzbudí určitě rozkládací postele, rozložitelné na dvě lůžka. Přistýlka je v podobě výsuvného šuplíku a zpravidla se o ni svádí líté boje!

Bezpečný spánek zajistíte svým dětem pořízením postele s pevnou zábranou. Nemusíte mít tak strach, že po divokých snech nebo převalovacím „cestování" skončí váš potomek na zemi s úrazem. Zábrany bývají i variabilní a můžete je pořídit v kombinacích barev a několika odstínů.

Nezapomeňte, že základem dobrého dětského spánku je správné umístění postele. Podle čínského učení feng šuej by její čelo být přisunuto k plné zdi a mimo přímou linii okno – dveře.

Nad postelí by také neměly být pohyblivé hračky, které by mohly narušovat klidný spánek, stejně tak by na stěně přímo nad postelí neměly viset žádné poličky. Potřebnou harmonii zajistí zatažené závěsy či rolety, a pokud je to možné, na noc zavřené dveře.

Ať už svým ratolestem pořídíte postele z masivu, lamina nebo patrové, věnujte jejich nákupu dostatečnou pozornost. V posteli trávíme v průměru třetinu života a děti si určitě zaslouží, aby se ráno budily stejně jako vy svěží, odpočaté a plné energie.

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články