Pořízením plen přispějete na záchranu lidských životů

Společnost P&G Pampers a charitativní organizace UNICEF navazují na úspěch předešlých ročníků a opět se společně obracejí na české maminky s prosbou o podporu projektu „1 balení = 1 vakcína“. P&G Pampers Česká republika se letos zavázalo, že poskytne minimálně 50 000 vakcín.
Pořízením plen přispějete na záchranu lidských životů

Kmotrami kampaně se staly herečka Jitka Čvančarová, modelka Simona Krainová a moderátorka Štěpánka Duchková.

P&G Pampers a UNICEF opět spojily své síly v boji proti mateřskému a novorozeneckému tetanu, onemocnění, které je ve vyspělých zemích téměř neznámé. V rozvojových zemích však tento „tichý zabiják“ způsobuje matkám a jejich novorozeným dětem tu nejbolestivější smrt.

Novinkou letošního ročníku je spolupráce se sítí drogerií TETA. Spolu s drogeriemi UNICEF a P&G Pampers usilují o odstranění rizika mateřského a novorozeneckého tetanu, který ještě stále ohrožuje životy více než 100 miliónů žen a jejich právě narozených dětí ve 34 zemích světa.

Stejně jak tomu bylo v minulých letech, se i letos do projektu zapojila herečka Jitka Čvančarová. Ta v lednu 2011 navštívila Mali a viděla, jak celý projekt funguje a kde konkrétně pomáhá.  Jitka se zúčastnila práce UNICEF přímo v terénu, byla přítomna u očkování a mohla se tak na vlastní oči přesvědčit o smysluplnosti každé pomoci, která do jedné z nejchudších zemí světa směřuje. „Jsem ráda, že mohu být součástí projektu, který reálně pomáhá. „Sama jsem se stala matkou a nedokážu si představit, že bych mohla o svou dceru přijít.“ 

Patronkami letošního ročníku se staly také modelka a dvojnásobná maminka Simona Krainová a moderátorka Štěpánka Duchková, maminka dvojčat. Obě se do propagace kampaně s chutí pustily a byly nadšené, že je v Čechách tak takový projekt realizovaný.
 
V průběhu dubna až června 2013 věnuje značka P&G Pampers organizaci UNICEF za každé zakoupené balení výrobku Pampers, označené logem Pampers – UNICEF, částku, která pokryje náklady na pořízení jedné vakcíny očkovací látky proti tetanu. „Letošní kampaň Pampers UNICEF se jmenuje „Spojme síly, abychom zachránili více dětských životů“.  Tímto krátkých sloganem bychom chtěli, aby se české mámy ještě více semkly a pomohly v boji proti novorozeneckému tetanu,“ říká Jurak Králik ze společnosti Procter&Gamble.

V rámci třetího ročníku v roce 2011 bylo organizaci UNICEF předáno jen za Českou republiku
1 milión darovaných vakcín. Celkově byly v regionu střední, východní a jižní Evropy, který zahrnuje kromě České republiky také Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko a Slovinsko, získány finanční prostředky na 2 808 004 vakcín.

„Díky partnerství s Pampers zachráníme každý rok 157 tisíc životů. Nyní máme šanci dosáhnout toho, že za pouhé tři roky se tato smrtelná nemoc přesune z terénu do vědeckých laboratoří a již žádné dítě a žádná žena nebudou zbytečně umírat. Myslím, že to úsilí stojí za to,“ říká Pavla Gomba, výkonná ředitelka UNICEF Česká republika.

Tetanus je způsoben bakterií, která žije v půdě. Novorozenci se jí obvykle nakazí v důsledku nehygienických podmínek při porodu, například při přestřižení pupeční šňůry nesterilními nástroji. Přitom mu lze tak snadno předcházet – v průběhu těhotenství stačí aplikovat injekce, které pak chrání jak matku, tak i její nenarozené dítě.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články