Pomoc, otékám! Poradíme vám, jak se zbavit nepříjemných otoků

Otoky obvykle přicházejí v pozdějších stadiích těhotenství a dokáží vám ho pěkně znepříjemnit. Nejde ale jen o to, že marně hledáte své štíhlé kotníky, zadržování vody v těle může být v některých případech velmi nebezpečné a ukazovat na závažnější zdravotní problém.
Pomoc, otékám! Poradíme vám, jak se zbavit nepříjemných otoků | istockphoto.com

Je to normální?

Otoky v těhotenství nejsou nic neobvyklého, alespoň někdy potrápí spoustu maminek. Existují ale i takové, které s jiným stavem přímo nesouvisí a mohou být varovným příznakem jiného zdravotního problému. Jedním z nejzávažnějších je tzv. preeklampsie, která se může rozvinout až v život (budoucí maminky i nenarozeného dítěte) ohrožující stav.

Kromě otoků ji zpravidla doprovází vysoký krevní tlak a přítomnost bílkoviny v moči. Ale žádnou paniku. Při pravidelných kontrolách vám gynekolog měří krevní tlak a dělá rozbor ranní moči, takže případný problém by byl jistě včas odhalen.

Proč jsem tak oteklá? Poradíme vám, jak ulevit oteklým nohám

Proč jsem tak oteklá? Poradíme vám, jak ulevit oteklým nohám

Každopádně o potížích s otékáním svého lékaře informujte, obraťte se na něj okamžitě také v případě, že otoky bolí nebo jsou něčím netypické (otéká vám často například jen jedna ruka nebo noha).

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře