Pěstounka Šárka: Dala jsem dětem domov

Děti mají bezpochyby právo na to, prožít šťastné a láskyplné dětství. Ne každému je to ale bohužel dopřáno.
Pěstounka Šárka: Dala jsem dětem domov

Naštěstí se ale najdou lidé, kteří umějí dát lásku, něhu, pochopení a milující rodinu dětem, které se ocitly v nouzi. Takhle si život nasměrovala i pěstounka Šárka. Tady je její příběh

Proč? Chtěla jsem prostě pomáhat

Jako první ke mně přišel před pěti lety nejstarší „syn“. Po čase do naší rodiny přibyla tehdy půlroční holčička a nakonec u nás našla domov ještě jedna „sestřička“, kterou jsme si přivezli přímo z porodnice. Pro pěstounskou péči jsem se rozhodla proto, že jsem chtěla pomoci.

V případě prvního chlapečka jsem byla soudem posuzovaná jako osoba blízká, a tak jsem musela prokázat „jen“ dobrý zdravotní stav, bezúhonnost, dostatečný příjem a schopnost se o dítě postarat. V případě starší holčičky jsem prošla standardním procesem. Podala jsem návrh na zařazení do evidence osob vhodných stát se pěstouny na OSPOD, vyplnila obsáhlý dotazník, absolvovala školení, psychologické testy a psychologický posudek.

Posuzován byl také chlapec. V případě druhé holčičky jsem již byla zařazena v evidenci pěstounů, a tak byl potřeba jen psychologický posudek, výpis z rejstříku trestů a doložení zdravotního stavu mého a dříve přijatých dětí.

O přechodné pěstounské péči se moc nemluví, a to je škoda

O přechodné pěstounské péči se moc nemluví, a to je škoda

 

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články