Pečení s dětmi: Pudingové cukroví

Nejlepší je péct cukroví s dětmi, které to berou jako parádní dobrodružství, a proto jsme pro vás vybrali několik jednoduchých receptů, které dětské ruce hravě zvládnou. Jako první tu máme pudingové cukroví.
Pečení s dětmi: Pudingové cukroví

Ingredience:

250 g hladké mouky, půl prášku do pečiva, 125 g moučkového cukru, 40 g rozměklého másla, 125 g rozměklé Hery, 1,5 vejce a pudinkový prášek (chuť cukroví závisí na tom, jakou příchuť pudingu zvolíe)

Uvedené množství je spíše "ochutnávací". Pro plnou dávku zvolte dvojnásobek.

Postup:

Smíchejte všechny sypké ingredience dohromady buď v míse nebo na vále. Pokud použijete Klepněte pro větší obrázekvál, pak máslo, Heru a vejce vlévejte do jakéhosi důlku, který si z mouky vytvoříte, aby se vám všechno nevylilo po vále. Mícháte-li v míse, tohle se vám nestane, ale zase se pak těsto hůř hněte. Vlévání tekutých ingrediencí do důlku na vále je pro děti vítanou atrakcí, protože sypké ingredience mohou samy vytvarovat v jakousi sopku, pak udělat důlek a všechno do něj nalít. Je to zábava. Zpracování těsta bude alespoň zkraje na vás. Ve chvíli, kdy se všechny ingredience spojí, pak samozřejmě mohou i dětské ručky těsto hníst.

Hotové těsto dejte na chvíli odpočinou to ledničky, aby se vám pak snadněji válelo.

Těsto dejte na pomoučněný vál, rozválejte a vykrajujte, což je to, na co se děti nejvíce těší.

Pečte na 175 stupnů a po chvilce zeslabte na 150.

Až cukroví příjemně zezlátne, vyndejte z trouby, namažte marmeládou, polijte čokoládou a posypte všelijakým ozdobným sypání, což je opět část pečení, která děti nejvíce baví.

A pak už jen hlídejte špajz, aby vám alespoň trochu cukroví zbylo až do vánoc.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články