Pečeme s dětmi: Indiánek s bublifukovým testem

Domácí výroba tradičního indiánka může být docela zábava a do pečení se s velkou chutí určitě zapojí i děti. Recept nám poskytl odborník na slovo vzatý, pekař Jiří Mikula z vyhlášené Pekárny Mikula, která si zakládá na tradičních výrobních postupech, takže pod jeho pomyslným vedením by se vám sladké dílo mělo rozhodně podařit. Dobrou chuť!

Na 20 ks indiánků budete potřebovat:

  • Korpus: 2 vejce, 25 g cukru, 40 g hladké mouky
  • Sněhový krém: 3 bílky, 200 g cukru, 2 vrchovaté čajové lžičky marmelády (jahodová, rybízová), 100 ml vody
  • Čokoládovou polevu

Korpus: Nejprve oddělte bílky od žloutků. Žloutky vyšlehejte s 1/3 cukru do pěny a smíchejte s hladkou moukou. Se zbytkem cukru ušlehejte bílky v pevný sníh a opatrně vmíchejte do připravovaného těsta. Poté pomocí cukrářského pytlíku vytvořte na plech vyložený pečicím papírem hromádky o průměru asi 4 cm. Pečte při teplotě 160 °C asi 15–20 minut.

Sněhový krém: Do hrnce si dejte 2/3 cukru. Cukr zalijte vodou tak, aby voda sahala nepatrně nad cukr. Za stálého míchání přiveďte k varu a prudce vařte, dokud se hmota nezačne táhnout. Poté odstavte. Tím vznikne cukrový rozvar, který potřebujete na zpevnění bílků.

Rada k rozvaru: Hlavní tajemství správné tuhosti náplně odhalí tzv. bublifukový test. Jeho správnou konzistenci poznáte jednoduchým pokusem – vezmete drátek s očkem, namočíte ho do vody a zkusíte vyfouknout bublinu jako z bublifuku. V momentě, kdy se vám to podaří, je vyhráno a můžete pokračovat dál. Tahle část pečení se bude dětem určitě moc líbit.

Nakonec si vyšlehejte bílky s cukrem do pevné hmoty. Do takto připraveného sněhu přilévejte za stálého míchání rozvar, dokud hmota nezhoustne. Poté přimíchejte marmeládu. Pomocí cukrářského sáčku nastříkejte krém na připravené korpusy a dejte vychladit. Posléze namočte indiánky v čokoládové polevě a nechte opět ztuhnout. A pak už se můžete pustit do jídla. Ať vám chutná!

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře