Pár tipů proti těhotenské nevolnosti

Čekáte miminko, ale místo toho, abyste prožívala nejkrásnější chvíle, jak o tom píší všechny možné knihy, bojujete s nepříjemnou nevolností? Máme pro vás pár fíglů, jak na ni.
Pár tipů proti těhotenské nevolnosti

Rozhodně v tom nejste samy. Statistiky tvrdí, že nevolnostmi trpí osm z deseti těhotných. Není proto divu, že existuje tolik rad, jak potíže zmírnit. Na každého však zabírá něco jiného, a je tedy třeba vyzkoušet, co bude právě pro vás to pravé.

• Jestliže vám vadí některé vůně - může to být třeba aviváž z ložního prádla, manželova kolínská nebo sprej na toaletě -, po dobu těhotenství je odstraňte z dosahu, respektive ‚dočuchu'. Po večerním vaření celý byt nebo dům pořádně vyvětrejte. Zatímco večer vám pachy z jídla vadit nemusejí, ráno mohou nadělat pořádnou paseku.

• V práci se nestyďte požádat kolegy, aby eliminovali vůně, které vás dráždí k nevolnosti, například aby si nenosili jídlo do kanceláře, aby ve vaší přítomnosti nekouřili apod. Máte-li naopak vůni, která vám je příjemná, noste ji u sebe a pokaždé, když na vás půjde nevolnost, si přivoňte. Mnoho maminek tvrdí, že jim v takovém případě pomohla vůně citrusu. Oloupaný citron nebo pomeranč měly vždy při sobě, a když bylo nejhůře, stačilo přivonět, a rozbouřený žaludek se uklidnil. Třeba to bude i váš případ.

Mnoha maminkám pomáhá jíst v malých dávkách v podstatě pořád. Pokud tohle na vás bude fungovat, pak se zkrátka celých devět měsíců neobejdete bez malého kousku rohlíku nebo několika sušenek v kabelce.

• Jiným těhulkám pomohl studený nápoj, nebo dokonce kousek ledu v ústech.

Na ranní nevolnosti zabírá několik sušenek nebo dětských piškotů připravených na nočním stolku. Důležité je sníst je ještě před tím, než se ráno zvednete z postele. Rozbouřený žaludek by se měl trochu uklidnit. I pak ale vstávejte pomalu.

Vitamin B6 má také pozitivní účinky. Pokud ho nemáte ve svých těhotenských pilulkách, požádejte o jeho doplnění lékaře.

Téměř zázračné vlastnosti jsou přičítány zázvoru. Zkuste ho sníst v jakékoli formě, nejlépe jako čaj nebo v sušenkách.

Také sůl má na některé těhulky pozitivní vliv. Mnoho budoucích maminek zachránily od nevolností slané crackery nebo chipsy. Samozřejmě jen v přiměřeném množství.

Doufáme, že vám některá z našich maminkami prověřených rad zabere. Každopádně, pokud nevolnostmi trpíte, určitě o nich informujte svého lékaře. Bez porady s ním si rozhodně neberte žádné léky na nevolnost. Útěchou by vám mělo být, že většina maminek hlásí buď úplné vymizení, nebo alespoň zásadní zlepšení nevolností po třetím měsíci těhotenství. Nezbývá tedy než vydržet a těšit se, že pak konečně nastanou ony zmiňované nejkrásnější chvíle v životě.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články