Palandy trochu jinak

Chystáte se svoje odrostlé miminko nastěhovat do pokoje ke staršímu sourozenci a řešíte nedostatek místa? Pak jim kupte, udělejte nebo dotvořte paladu. Máme pro vás pár tipů, jak tak starou známou a osvědčenou věc udělat netradičně. S nápadem.
Palandy trochu jinak

Patrové postele jsou oblíbeným řešením v pokojích pro dvě děti. Z nutnosti získat na malém prostoru dostatek místa však můžete udělat přednost, pokud zapojíte svou tvořivost. Z obyčejného kousku nábytku tak rázem získáte originál, k němuž se navíc bude vztahovat vzpomínka na to, jak jste jej tvořili. Nezapomeňte do plánování i tvorby přibrat děti, především staršího sourozence, kterému do jeho hájemství hodláte nastěhovat malého prcka. Bude-li se na přetváření pokoje podílet, dáte mu pocit důležitosti, dospělosti a se změnami i s mladším sourozencem se lépe sžije. Myslete ale také na to, že postel s dětmi poroste, takže by vaše úpravy měly být variabilní tak, abyste nemuseli za několik let kupovat novou postel.

Spaní v traktoru

Klepněte pro větší obrázek

Vytvořit z patrové postele takovýto krásný traktor zvládne každý průměrně zručný kutil nebo kutilka. Na původní konstrukci jen přiděláte kabinu, komín, kola a zbytek už dotvoříte barvou. Až děti traktorovému spaní odrostou, přetřete postel na jinou barvu, kabinu lehce odšroubujete a patrová postel pro teenagery je na světě.

Skříňové sklápěčky

Klepněte pro větší obrázek

Vyklápěcí postele řeší nedostatek místa v pokoji opravdu elegantně. Jakmile děti potřebují větší prostor na hraní, postele jednoduše sklopíte a máte z nich falešné skříně. Jednu nevýhodu však tohle šalamounské řešení přece jen má. Malé dítě si s tím neporadí, a postele tedy musíte sklápět a vyklápět vy. Sklopný systém musí být také pořádně zabezpečený, aby si zvídavé děti postele nemohly samy otevřít, a nezpůsobily si tak nějaký úraz.

Vyklápěcí palanda

Klepněte pro větší obrázek

Tohle šikovné řešení je už rozhodně prací pro truhláře, i když neříkáme, že zručný truhlář-amatér by si neporadil. Žebříky k horní posteli jsou tu vtipně na obou stranách, a po sklopení tak větší plochu dekorativně „rozbijí".

Jako ve srubu

Klepněte pro větší obrázek

Máte-li přístup ke dřevu, spadlým souškám a kmínkům, pak toho využijte. I nahrubo upravená kulatina může udělat parádu.

Pelíšek pro trojčata

Klepněte pro větší obrázek

Vtipně si designéři pohráli se zadáním postele pro tři sourozence. Řešení je to rozhodně zajímavé.

Zámek pro princezny

Klepněte pro větší obrázek

Palanda upravená v roztomilý domeček nebo zámek určitě nadchne všechny princezny. Jako základ můžete vzít jakoukoli starou palandu, třeba koupenou za pár korun v bazaru, a pak si s ní můžete pohrát. Pusťte fantazii na špacír a s překližkovými deskami, pilkou a barvami vytvoříte postelový zázrak raz dva.

Lanové království

Klepněte pro větší obrázek

Postele zavěšené na lanech jsou určeny větším dětem, ale vypadají báječně. Pravda, horní lůžka by si zasloužila zábrany, aby z nich spáči nespadli, ale to je pro kreativní kutily hračka. Stačí jen provazy provléknout prknem jako postranicí a je to.

Mlýnské kolo

Klepněte pro větší obrázek

Otázku, jak ozvláštnit obyčejnou patrovou postel, vyřešila kreativní rodina zajímavými postranicemi ve tvaru jakéhosi mlýnského kola. Vypadá to krásně.

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články