Ozdobte si vchod do vašeho království

Zdobení vchodových dveří se stalo v poslední době hitem. Dokonce se stává, že spolu hospodyňky z jednoho domu soutěží, která bude mít hezčí výzdobu.
Ozdobte si vchod do vašeho království
Samozřejmostí je, že se ozdoba pravidelně vyměňuje, ať už s ročním obdobím a nebo v rámci některých svátků. Věnec z ořechů a suchých plodů můžete mít na dveřích celoročně, ale nejvíce jim bude slušet právě v zimním období.
 
Klepněte pro větší obrázek 
 
Připravíme si:
korpus věnce o průměru 25 cm
tavnou pistoli
náboje do pistole
vyloupané skořápky od vlašských ořechů
suché šípky
bukvice
červené jeřabiny
sušené jablko, nakrájené na kolečka
provázek
drát na očko k zavěšení
nůž

Tip
V období předvánočního pečení můžete zbylé slupky ořechů, které použijete do cukroví, použít jako dekoraci.

Klepněte pro větší obrázekNa korpusu věnce si uděláme z drátu očko, které k němu upevníme, abychom pak věnec mohli zavěsit. Vyloupeme vlašské ořechy nožem tak, aby nám zůstaly celé půlky. Tři půlky nalepíme tavnou pistolí vedle sebe a do nich dáme složená kolečka sušených jablek. Toto uděláme do jakéhosi pomyslného trojúhelníku ještě dvakrát na korpusu věnce.

Na celou plochu vedle sebe pak lepíme další půlky ořechů, ale skořápkou navrch. Do vzniklých mezer přilepíme na několika místech šípky a bukvice s červenou kuličkou z jeřabiny, které také přichytíme pomocí pistole.

Nakonec si uděláme z lýka ohon, svážeme kouskem lýka a na několika místech dozdobíme zbylými plody.

Věnce si můžete pověsit v bytě nebo na domovní dveře. Vydrží vám dlouho a neopadá jako věnec z jehličí. Místo vlašských ořechů můžete použít i burské ve slupce.
 
Autor: Zdena Doubravová

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články