Opičkový dort

Tenhle dortík nejen dobře chutná, ale především roztomile vypadá. A navíc, jsou na něm oblíbené snídaňové čokoládové vločky a tomu žádný malý milovník sladkostí neodolá. A když děti přizvete k přípravě téhle dobroty, bude jim chutnat dvojnásob.
Opičkový dort

Doba přípravy: 30 minut

Pečení: 45 minut

Počet porcí: 12 řezů

Ingredience:

5 vajec

100 g krupicového cukru

100 g polohrubé mouky + hrubá na formu

100 g mletých vlašských ořechů

máslo na vymazání formy

malinový nebo jiný chuťově výrazný džem na promazání

Na ozdobu:

1 vanička lučiny

50 g změklého másla

moučkový cukr podle chuti

1 lžíce kakaa holandského typu

hnědé snídaňové cereálie

1 kulatá sušenka na uši, čokoládové čočky na oči, poleva na nos a pusu

banánky na ozdobu

1/ Předehřejte troubu na 180 stupňů a vymažte a vysypte dortovou formu o průměru 23 nebo 26 cm. Do mísy dejte vejce, cukr a 5 lžic vlažné vody. Ručním elektrickým šlehačem vyšlehejte do světlé pěny – hmota by měla získat zhruba dvojnásobný objem. Zapracujte mouku a ořechy a těsto přesuňte do formy. Pečte cca 45 minut, aby zapíchnutá dřevěná špejle vyšla čistá.

2/ Korpus nechte vychladnout, pak ho podélně rozpulte a promažte džemem. Dort přesuňte na velký servírovací talíř. Lučinu utřete s máslem, podle chuti oslaďte a obarvěte kakaem. Krémem potřete celý dort. Na talíř kolem dortu nasypte snídaňové cereálie a prsty je přitlačte po obvodu dortu. Z čokoládových čoček udělejte oči, polevou vytvořte široký úsměv a nos. Sušenku rozpulte a umístěte ji jako uši a kolem nasypte banánky.

Další recepty naleznete na www.apetitonline.cz

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články