Odličování: Nezbytný krok pro krásu

Tak to je odličování. Líčit pleť a pouze ji ošetřovat kvalitními krémy totiž nestačí. Naprostou samozřejmostí by se mělo stát také její čištění.
Odličování: Nezbytný krok pro krásu

Důvod je jednoduchý – na povrchu pleti se usazují nejen vlastní pot, maz a odumřelé kožní buňky, ale také nečistoty z okolního prostředí a různá líčidla, která používáte. Aby pleť mohla „dýchat“, regenerovat se a vstřebávat pečující přípravky, je nezbytné tyto nečistoty každý den odstranit – odlíčením a čištěním pleti. Pokud čištění pleti zanedbáváte, může dojít k podráždění pleti, ucpávání pórů, mohou se objevit různé zánětlivé reakce, začervenání i otoky očí. Používání sebekvalitnějších krémů nemá v podstatě význam, protože účinné látky se vůbec k povrchu pokožky nedostanou, takže dochází i k vysušování a dehydrataci pleti, ta pak rychleji stárne a vznikají vrásky. Na kráse vám ale nepřidá ani vrstvení líčidel. Vznikají žmolky, řasenka nedrží a opadává, povrch pleti je nejednotný.

Co je důležité
Pro krásu a zdraví pleti je čištění a odličování nezbytné. Mělo by se stát součástí každodenní hygieny, a to nejen večer, ale i ráno. Večerní odlíčení je základ, z pleti odstraníte líčidla a nečistoty, které na ní během dne ulpěly. Pleť může dýchat a dokonale se regenerovat. Odlíčení proto nikdy nenechávejte na ráno, i když se vrátíte domů pozdě v noci nebo nad ránem. Vždy než ulehnete, pleť odličte a důkladně vyčistěte. Na čištění pleti pamatujte, i když se nelíčíte. Odstraníte tak nejen make-up, ale i všechny nečistoty, které na pleti během dne ulpěly. Čištění ráno zopakujte. Pleť osvěžíte a zbavíte ji nečistot, které vznikají v souvislosti s jejím samočistícím procesem během noci, a navíc hned po ránu umožníte pečujícím složkám krémů účinně působit. Teprve po vyčištění pleť ošetřujte vyživujícími a hydratačními krémy a jinou následnou péčí.

Čistící kosmetika
I pro čištění pleti vybírejte přípravky podle věku a typu své pleti. Velkou pozornost věnujte výběru kosmetiky zejména v případě, že je vaše pleť citlivá, ekzematická či alergická. Pak je vhodné zaměřit se na přípravky z lékárny – hypoalergenní pleťová mléka, obličejové oleje, pěny, gely, micelární a tonizační vody, které respektují kožní mikroflóru a nezpůsobují podráždění pleti.

3 kroky čištění 
Čištění pleti začínejte vždy odlíčením očí, nejlépe pomocí speciálního odličovače. Přípravek naneste na tamponek, přiložte na řasy a oční víčko. Aby se líčidla uvolnila, nechte chvilku působit. Pak postupujte jemnými tahy směrem k vnitřnímu koutku oka.

K odlíčení celého obličeje použijte pleťové mléko nebo čistící gel či pěnu. Mléko naneste na tamponek nebo malé množství rozetřete po obličeji a pak tamponkem postupně stírejte směrem do stran a ven. Na tamponek netlačte a průběžně jej vyměňujte za čistý, abyste nečistoty nevtíraly zpět do pleti. Postup opakujte, dokud nebude tamponek zcela čistý. Čistící gel či pěnu nanášejte na mokrý obličej. Nejprve je rozetřete po celém obličeji (vyhýbejte se očnímu okolí) a pak obličej důkladně opláchněte. Nepoužívejte příliš horkou vodu. Při čištění pleti nezapomínejte ani na krk a dekolt.

Na závěr pleť dočistěte pleťovou vodou. Odstraníte z pleti zbytky nečistot a tukových složek z pleťového mléka a připravíte ji na další ošetření – aplikaci hydratačního nebo výživného krému, séra, masky...

Převzato z časopisu Betynka.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články