Neztraťte se v roli mámy: Obětovat se rodině není třeba

Přísahala byste, že nic než ten uzlík štěstí vás už nezajímá a jen jemu (a ještě jeho tátovi) chcete dát všechen svůj čas? Jenže teď po roce nebo dvou vám přece jen něco chybí. Co? Nejspíš vy sama.

Jestli se vám začalo stýskat po té holce, která měla spoustu zájmů, toužíte se vrátit aspoň k jednomu z nich a přitom se bojíte to přiznat (protože... co by tomu řekl partner, rodiče, kamarádky a hlavně vaše svědomí), máme pro vás dobrou zprávu: To, co cítíte, je úplně normální, a právě z lásky ke svému dítěti a rodině byste si měla kus času a energie pro sebe uhájit. 

 

„Obětovat se rodině není třeba. I když jste máma, pořád jste to vy," říká koučka Lenka Markovičová.

 

 
Nezapomeňte: Je to váš život 

A co když vám rodina nebo dokonce kamarádky diktují, co máte a nemáte dělat, když „jste přece matka“? „V takové situaci je dobré s láskou a vlídností vůči okolí a hlavně vůči sobě samé zachovat si svůj názor, postoj a být v tom pevná. Můžete dát dětem maximum, ale pokud budete spokojená i vy, je to největší dar jak pro děti, tak i pro vašeho partnera. Čas, který věnujete sama sobě, se vám vrátí v podobě šťastné rodiny, i když vám to tak zpočátku nemusí připadat,“ vysvětluje koučka s tím, že pokud budete popírat sama sebe, hrozí, že se vám může rozpadnout i vztah. „Partner si vás vybral takovou, jaká jste. S vašimi zájmy, postoji a koníčky. Nevzdejte se jich jen proto, že máte děti a jste vdaná,“ říká koučka a dodává: „Když přijdou děti, čas i zájmy jim podřídíte, pokud je to třeba. Ale je vždycky důležité si uvědomit, že děti jsou osobnosti, které nelze potlačovat, manipulovat s nimi a brát si je jako berličku, když se vám v životě nedaří.

MUŽI SE ANI V ROLI OTCŮ OBVYKLE NEVZDÁVAJÍ SVÝCH KONÍČKŮ A ČAS PRO SEBE SI DOKÁŽOU UHÁJIT. VEZMĚTE SI Z NICH PŘÍKLAD. 

 

Maminky ve světě

GALERIE: Jak to dělá? Má pět dětí, zvládá vše na jedničku a skvěle vypadá

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře