Nepodceňujte výběr kvalitní dětské postýlky

Čekáte miminko a sháníte pro něj vhodnou postýlku? Výběr se nevyplatí podceňovat už z toho důvodu, že malé miminko v postýlce tráví většinu času.
Nepodceňujte výběr kvalitní dětské postýlky

Dětské postýlky na trhu jsou rozmanité. Záleží jen na vás, kolik do ní chcete nebo můžete investovat. Některé druhy mají ve výbavě vytahovací příčky, v jiných výbavách je pouze výškově polohovací lamelový rošt.

Nejdříve musíte zvolit velikost dětské postýlky. Obvyklé rozměry jsou 120 x 60 nebo 140 x 70 cm. Záleží na tom, jak dlouho předpokládáte, že dítě v postýlce bude. První typ je vhodný do dvou let, druhý do tří let. Některé postýlky mají možnost přidávání jednotlivých dílů k lůžku. Říkáme jim „rostoucí“ postýlky. Postupně se mění až do klasického dětského lůžka, a tak mohou sloužit až do věku deseti let.

Kvalitní matrace je základ
Zaměřte se hlavně na výběr matrace. Především musí padnout přesně do postýlky. Jinak by si vaše dítě mohlo přiskřípnout ruku či nohu ve volném prostoru. Existuje několik druhů matrací do dětské postýlky. Nedoporučují se pružinové matrace, oblíbené jsou hlavně pěnové či z přírodních materiálů.

U postýlek je také dobré zaměřit se na to, z jakého materiálu je vyrobená a zda nedochází k olupování barvy, kterou dítě ocucává.

Příčky u postýlky by měly být od sebe vzdálené 6,5 cm. Důležité je, aby mezery byly natolik malé, aby do nich nemohla zapadnout dětská hlavička.

V neposlední řadě je pro někoho podstatný i vzhled postýlky, která se přece jen stane na třeba i tři roky součástí interiéru. Z tohoto pohledu je výběr také velmi široký, záleží jen na vás, co nakonec zvolíte.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články