Nejsem tlustá? Nemám co sebe! Víme, čím štveme své muže

Existují věty a situace, které by ze společného života váš partner moc rád vyškrtnul. Jenže k ženám tak nějak neodmyslitelně patří – zřejmě máme pocit, že život bez nich by byl jak dort bez šlehačky. Jenže co když někdo šlehačku nemusí?
Nejsem tlustá? Nemám co sebe! Víme, čím štveme své muže

Muži nesnáší…

...když se jich donekonečna ptáme, jestli nejsme moc tlusté

Scénka před zrcadlem, řeči o špecích a očekávání, že dvacetkrát po sobě řekne „to víš, že ne, lásko“. „Ale to říkáš jen tak, mám přece oči.“ „Ale mně se takhle líbíš.“ „Takže přiznáváš, že jsem tlustá!!!“

Rada pro vás: Nemyslíte si, že hysterickým a ublíženým upozorňováním na svoje nedostatky, ony nedostatky zmizí, že ne? Manžel za ně nemůže – vaše tělo je vaše starost, a ne úplně zbytečná. Jednak jde o to, aby vy sama jste měla ze sebe dobrý pocit, a pak taky o to, aby na vás byl příjemný pohled. Možná vám to připadá přízemní, ale muži milují očima.

...když jim pořád dokola něco vyčítáme

Nepochopil, že miminu bude bez ponožek zima. Zase si nevšiml, že má u nosu nudli. Kdo mu má pořád donekonečna opakovat, že špinavá plena se nenechává ležet uprostřed obýváku – snad ne vy. Pořád ještě si nezapamatoval, že nemáte ráda gerbery, ach jo, zase gerbery. Nádobí dovede umýt jen na půl, abyste po něm zase oplachovala saponát…

Rada pro vás: Nemáte patent na chod domácnosti – máte jen svůj styl, a muži mají svůj styl. Pokud stížnosti nevyvážíte úsměvem, pochvalou, povzbuzením, poděkováním (bez ironie), kde berete tu jistotu, že se po úsměvu nepoohlédne jinde.

Video: Proč je důležité mít tátu...

...když si pořád dokola stěžujeme na to, že nemáme čas sama na sebe

Naléhavým hlasem naznačujete, že vy jediná v téhle rodině skutečně něco děláte, a tudíž nemáte šanci vzít si „volno“. Domácnost by se rozpadla a všichni by bez vás zhynuli.

Rada pro vás: Potřebujete-li volno, zařiďte si ho. Bez výmluv. Vyjednejte si, které práce za vás převezme během týdne převezme muž, věcně, bez výčitek a bez podmínek. Berte jako pravidlo, že si alespoň měsíčně vyrazíte večer s kamarádkami, abyste přišla na jiné myšlenky. Věřte, že doma to prospěje úplně všem.

...když se je snažíme měnit

Vzala jste si ho s tím, že miluje stavění papírových modelů letadel, a teď, po roce manželství mu systematicky a nenápadně ničíte jeho výstavku? Už patnáct let k němu patří menší bříško a pleš, a vy mu teď děláte díru do hlavy s tím, že by měl zhubnout, a ostentativně obdivujete jeho vlasatého kolegu? Miluje dokumenty z války, ale vy jste pojala myšlenku, že by měl radši milovat nekonečné seriály a na druhou světovou zapomenout?

Rada pro vás: Prrr, milé dámy. Vy taky chcete být milovaná taková, jaká jste, se všemi vašimi zálibami a případnými nedostatky, ne?

Mužský pohled: Proč se nechce(me) oženit?!

Mužský pohled: Proč se nechce(me) oženit?!

...když muže bombardujeme esemeskami nebo mu několikrát za den zavoláme

Vždyť je potřeba mu sdělit, že malá šla spinkat a vy jdete stírat podlahu. Taky mu musíte připomenout, že je potřeba cestou z práce vzít ve večerce mléko. No a pak vás napadne zeptat, se, co měl k obědu.

Rada pro vás: Chcete-li někoho permanentně kontrolovat a držet v kleštích, pošlete životopis do věznice a pořiďte si uniformu.  

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře