Navštivte ojedinělý workshop „Agrese je OK“

Rodinné a Montessori centrum 4medvědi má na konci května a začátku června na programu ojedinělý workshop: „Agrese je OK aneb Nechejme kluky zakoušet sílu!“, jenž vede Michal Vybíral z Ligy otevřených mužů.
Navštivte ojedinělý workshop „Agrese je OK“

Máte doma dítě, které vám či okolí připadá agresivní? Nevíte, jak na to? Pak i pro vás bude tenhle zážitkový workshop více než inspirací. Je určen jak pedagogům či lektorům, tak rodičům. Cílem setkání je porozumět agresi, jejím mechanismům a lépe porozumět svému prožívání. Zaměříme se na práci s kluky a součástí dílny bude i rozbor reálných situací a trénink na ně.

Jedná se o dvoudílný workshop na neobvyklé téma „Agrese je OK aneb nechejme kluky zakoušet sílu!“. Interaktivní seminář vede Michal Vybíral z Ligy otevřených mužů (www.ilom.cz). První část proběhne v úterý, 29. 5. od 18. 30 do 21. 30, druhá pak 5. 6. ve stejném čase.

4medvědi
V únoru 2009 centrum slavnostně otevíral starosta Prahy 4 Pavel Horálek za doprovodu dvou živých medvědů. Od té doby se centrum rozrostlo o několik nových místností, Montessori školku a mini-školku, školku podle programu „Začít spolu“ a zhruba 650 klientů s dětmi. Centrum se za tři roky své existence vypracovalo v jedno z nejnavštěvovanějších míst pro rodiče s dětmi v Praze 4. Občanské sdružení Elaaga, které 4medvědy provozuje, tvoří 7 maminek, jež mají dohromady 16 dětí.

4medvědi v současnosti nabízejí nejrůznější kroužky pro rodiče s dětmi či pro starší děti samostatně. Mezi nejoblíbenější aktivity patří keramika, balet nebo „Kutílek“ – kroužek, který vede výjimečně muž, Vojta Pavelčík. Děti si s pomocí rodičů vyzkouší třeba zatloukání, vrtání, řezání…a svůj jednoduchý výrobek nebo hračku si odnesou domů.

Pro dospělé návštěvníky centrum pravidelně pořádá tematické semináře, s hlídáním dětí. Např. vyhledávaný cyklus Respektovat a být respektován, semináře věnované dětské či rodinné psychologii, homeopatii, atd.

Jedinečnou věcí, kterou zájemci jinde v Praze nenajdou, jsou Montessori pracovny pro rodiče s těmi nejmladšími dětmi (0-1,5 let). Tam se rodiče dozví, jak pro miminka a batolata doma připravit bezpečné prostředí v duchu Montessori nebo se mohou inspirovat, jaké hračky nebo pomůcky pro děti obstarat.

Pod hlavičkou centra běží i Montessori školka (děti od 2,5 – 7 let) a Montessori mini-školka (1,5 – 3 roky). Montessori přístup umožňuje dětem velkou míru svobody a rozvoje, respektuje je jako rovné dospělým a vede je především k samostatnosti. Nově od září 2011 nabízejí 4medvědi také školku podle programu Step by Step - „Začít spolu“ (děti 3-7 let).

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články