Miminko je na světě: Desátý měsíc

Jistě jste už zjistili, že vaše dítě má smysl pro humor. V deseti měsících se bude nejen radovat z hraní her s vámi, ale bude se smát i některým svým vlastním vtipným nápadům.
Miminko je na světě: Desátý měsíc

Například bude při koupání rozstřikovat všude vodu kolem, a jestliže zmáčí i vás, bude radost o to větší. Také některé věci, které vy děláte, vyvolají u dítěte hurónský smích. Vykouknete-li za dveřmi, dítě zavýskne radostí a bude chtít tuto hru opakovat do nekonečna.

Také si jistě oblíbí hru, kdy vám nabídne nějakou hračku, a jakmile se po ní natáhnete, ucukne zpět. Tradiční dětské říkanky a hry dovedou v dítěti vyvolat nekonečnou radost. Těchto říkanek existuje celá řada a měly by mít určité vyvrcholení, na které se dítě již dopředu těší, ačkoliv dobře ví, co přijde.

Dítě se nyní patrně dostalo do období takzvané dělené pozornosti. To znamená, že je schopno soustředit se na více než jednu věc. Můžete tuto schopnost rozvíjet tak, že ukážete na jednu věc a zároveň mu poskytnete určitou informaci. Například mu ukážete kočku a zároveň předvedete, že kočka dělá "mňau". Později, až opět uvidí kočku, můžete se ho zeptat, jak dělá kočka. Tímto způsobem se dítě učí a zároveň hraje.

Vaše dítě již může umět:
• pohybovat se kolem nábytku
• chápat slovo "ne", ale ne vždy ho uposlechnout
• několik vteřin samo stát
• používat slovo "táta“ k upoutání otcovy pozornosti
• držet hrnek s otvorem a napít se z něj
• odkutálet míč zpět k vám

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články