Máte chuť vytvořit něco rukama?

Máte občas nutkavou chuť navléknout si korálky do náhrdelníku nebo si uplést šálu? Nejste v tom sami, handmade se vrátilo do módy!
Máte chuť vytvořit něco rukama?

Kde ale nakoupit opravdu originální materiál? Zkuste na Fleru sekci vlastnoručně vyráběného materiálu. Ručně vyráběné skleněné vinutky, ručně předené příze, knoflíky s osobitými motivy... Stačí se jen zamyslet, co za poklad si toužíte vyrobit.

Hlavní výhodou sekce vlastnoručně vyráběného materiálu je to, že nabízí potřeby a pomůcky pro tvorbu, které v běžném obchodě zaručeně neseženete. Nejde totiž o sériovou výrobu, ale díla sama o sobě, i když zde slouží jako „polotovar“ pro další tvoření.

Nemůžete sehnat náušnice, které by se hodily k oblíbenému kabátu?  Pak si u Cat můžete vybrat ze stovek ručně zdobených skleněných korálků-vinutek přesně ty pravé a náušnice si z nich jednoduše vyrobit. Pokud rádi pletete nebo háčkujete a hledáte v obchodech marně určitou barvu nebo materiál, pak vám trn z paty vytáhne třeba ručně předená barvená příze od Atelieru Johanna nebo 0negRH. Tito i další nabízejí také barvené rouno na plstění. S tvůrci není problém se dohodnout ani na odstínu na přání. Kromě toho najdete v sekci tisíce dalších produktů, které ve vás kreativitu probudí, i kdybyste tisíckrát chtěli odolat.

Naše maminky a babičky šily a pletly, protože musely. „Dnes už to není především nabídka obchodů, co nás žene k pletení nebo navlékání. Je to hlavně způsob seberealizace a taky touha vytvořit něco hmatatelného. V době počítačů není divu,“ pokouší se handmade trend vysvětlit Jiří Kubeš, majitel Fler.cz.

O co jde?
Jde o virtuální tržiště pro všechny, kteří se rádi kochají a obklopují originálními uměleckými výrobky - šperky, kabelkami, oblečením od talentovaných tvůrců nebo třeba maličkostmi do bytu. Byla by však chyba redukovat Fler na místo sloužící čistě k nákupu a prodeji originálů. Na portálu najdou uživatelé mimo komfortních prodejních funkcí (přehled objednávek, fakturační, poptávkový, reklamní systém apod.) také komunitní prostředí s rozvinutými službami sociální sítí (diskuse, kluby, kreativní televizi, systém oblíbenců apod.).

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články