Masáž v těhotenství není tabu

Čekat miminko je úžasné, a proto dočasný zmatek v hormonech a emocích, nevolnosti, oteklé nohy, unavená bolavá záda a jiné běžné potíže snášíme většinou statečně. I za to si zasloužíme být rozmazlovány!
Masáž v těhotenství není tabu

Jak začít? Třeba masáží. Jestli jste si ji ještě nikdy nedopřála, pak se možná leknete představy, že se na vás nachystal svalnatec „Viktor“ a dal vašemu tělu, teď dvojnásob chráněnému, zabrat jako šampiónovi po zápase. Ale těhotenská masáž je něco úplně jiného, příjemného, co pohladí nejen tělo, ale i duši. Zvlášť když je obohacena o vonné silice. Na těhotenskou masáž chodí i řada VIP maminek, tak třeba Agáta Hanychová se ve svém prvním těhotenství s bříškem na masáži ráda pochlubila.

Bříško jen pro VIP, masér na něj nesahá

Neumíte si představit, že vám na bříško sáhne někdo jiný než vy a váš nejbližší? Ani s tímto, v těhotenství zcela běžným pocitem, nemusíte mít problém. Mnozí maséři (i ti speciálně vyškolení) se této partii vyhýbají. „Já masíruji těhotným především záda, šíji a obličej s tím, že jemná masáž obličeje je takovou třešničkou na dortu – velmi příjemné zakončení masáže zad, která může být citlivá zvlášť když je třeba uvolnit hodně stažené svaly. Při dalších návštěvách se obvykle domluvíme i na končetinách, ale masáž bříška nechávám na partnerovi klientky. Vlastně nejde o masáž v pravém slova smyslu, ale spíš o hlazení a natírání vonným olejem. Přesto poradím, jak na to a doporučím i namíchám speciální směs silic,“ zdůrazňuje terapeutka Michaela Chmelařová. Budoucí maminky si to se svými miminky i partnery prý náramně užívají.

Jednu z nejoblíbenějších směsí tvoří silice z pomerančové kůry, listu a květu, v níž se odráží maminka, děťátko i otec.

S trochou nadsázky ji Michaela Chmelařová nazývá „rodinotvornou“ či harmonizující směsí.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články