Marta Jandová: Po porodu jsme plakali déle než dcera

Zpěvačka Marta Jandová byla celé těhotenství pod nejlepším dohledem. Měl její manžel gynekolog chuť odrodit si vlastní dítě sám?
Marta Jandová: Po porodu jsme plakali déle než dcera

 

Marta Jandová & Miroslav Verner 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nepotkali se na gynekologické prohlídce, jak se občas šušká. Martu Jandovou a jejího manžela Miroslava Vernera seznámili společní kamarádi. Po roce vztahu měli oba jasno, že si chtějí pořídit miminko a v roce 2013 přišla na svět dcera Marie. A teď společně vzpomínají, jaké to bylo.

Marto, pamatujete si, v jaké situaci jste se dozvěděla, že čekáte dítě?

M. J.: Pamatuji si to dobře. Byli jsme doma, - když jsem si udělala test. Vůbec jsem m to nečekala a najednou dvě čárky. Byl to neuvěřitelný pocit pro nás oba. Navíc u nás byla moje sestra, která ten den slavila vinarozeniny.

Patřila jste k ženám, které si těhotenství užívaly, nebo naopak?

M. J.: Užívala jsem si ho moc, i když bylo od půlky rizikové. Vím, že těhotenství je úplně „obyčejná“ věc, ale já se cítila speciální, jedinečná.

Je jednodušší být těhotná po boku gynekologa?

M. J.: Řekla bych, že je to docela praktické, protože jste neustále v péči gynekologa, ačkoli u vlastní ženy a dítěte je člověk asi vždycky citlivější. Nevýhodou je to, že manžel jako lékař věděl, co přesně by se mohlo stát, a měl proto větší strach.

VIDEO: Jací jsou rodiče? Chodí spolu na večeře? A proč je manžel dokonalý?

Měl jste opravdu strach, pane doktore?

M. V.: Samozřejmě že jsem si jako lékař uvědomoval, že průběh těhotenství není ideální a jaká všechna rizika hrozí, na druhou stranu jsem také věděl, že má po celou dobu tu nejlepší možnou péči.

Co se vlastně stalo?

M. J.: Hrozil mi předčasný porod, proto jsem musela v klidu ležet. Ze začátku jsem se bála, ale pak jsem tušila, že všechno bude v pořádku a že porodím až kolem termínu, což se také stalo. Akorát to ležení nebylo jednoduché. Jsem zvyklá se hodně hýbat a najednou jsem směla jenom do koupelny. Zase si nakonec říkám, že jsem opravdu měla klidné těhotenství, žádné stresy. Možná i proto byla Maruška jako miminko tak klidná. Málo plakala a už od začátku se na nás smála.

Měl manžel tendenci mírnit vás v některých aktivitách a nabádat k odpočinku?

M. J.: Určitě měl, ale to až poté, co se objevily komplikace. Jinak byl úžasný. Letěli jsme i na dovolenou, rovnou až do Austrálie. Krásně se o „nás“ staral.

Myslel jste, pane doktore, někdy na to, že Mys byste své dítě odrodil vy sám?

M. V.: Přiznám se, že tohle přání jsem nikdy neměl. A když si zpětně uvědomím, jak moc emotivní moment pro mě příchod Marušky na svět byl, nedokážu si ani představit, že bych tam v tu chvíli byl v jiné pozici než právě nastávajícího otce.

Kristina Kloubková: Byla jsem přepečlivá a strachující se maminka

Kristina Kloubková: Byla jsem přepečlivá a strachující se maminka

Co jste prožíval?

M. V.: Velikou radost, štěstí a obrovskou úlevu. Z toho je jasné, že jsem to vnímal hlavně emotivně, ne jako lékař.

Marto, vzpomínáte vy sama někdy na dceřin porod?

M. J.: Často nevzpomínám, i když slyšet ji a vidět ji poprvé bylo absolutní štěstí. Plakala jenom chviličku a hned měla hlad. My jsme plakali déle než ona. (smích) V člověku se najednou otevřou dveře, teda spíš obrovská brána - najednou jste maminka a skoro až nevíte, kam s tím vším štěstím, pocity, láskou…

Jaký nejsilnější zážitek z narození dcery přetrvává v tatínkovi?

M. V.: Láska.


Pamatujete si, co jste dělaly v den porodu? Některé maminky na tu dobu nikdy nezapomenou

Pamatujete si, co jste dělaly v den porodu? Některé maminky na tu dobu nikdy nezapomenou

Krásná zpráva: Bára Poláková čeká druhé miminko

Krásná zpráva: Bára Poláková čeká druhé miminko

Bývalá Miss Jana Doleželová čeká miminko a už ví, co to bude

Bývalá Miss Jana Doleželová čeká miminko a už ví, co to bude

 

 

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články