Malé domácí klouzání

Děti milují skluzavky, a kdyby mohly, nejraději by se klouzaly i doma. Kdo má větší byt, nebo dokonce dům, může jim takový sen splnit třeba skluzavkou z postele. Ale to není jediná možnost, jak se klouzat i pod střechou. Co byste řekli na pár zajímavých tipů…
Malé domácí klouzání

Některé níže uvedené skluzavky můžete sami hravě umístit do bytu, některé jsou náročnější a budou vyžadovat buď hodně šikovné ruce, nebo zásah odborníka a některé jsme pro vás vybrali jen pro pobavení, abyste viděli, co všechno je také možné. Někteří rodiče totiž neváhali přizpůsobit klouzačce celý byt.

Z postele dolů

Klepněte pro větší obrázek

Takovéhle malé klouzání můžete umožnit dětem i v menším bytě. Buď koupíte jen plastový skluz, který sami přiděláte ke zvýšené posteli, nebo můžete koupit postel už se skluzavkou. V nabídce nábytkářských prodejen je několik typů. My doporučujeme prohlédnout také bazary, kde bývají postele se skluzavkou často nabízeny. Jakmile totiž dítko odroste a má pocit, že už je na klouzání velké, putuje postel nejčastěji právě do nějakého bazaru.

Pro dospělé

Klepněte pro větší obrázek

Bílou skluzavku najdete v bytě uprostřed newyorského Manhattanu a na jejím příkladu jsme vám chtěli ukázat, kam až může klouzací fandovství dojít. Cena takovéhle skluzavky nebude právě nízká.

Stříbrná krása

Klepněte pro větší obrázek

Tahle designově vyvedená klouzačka vede z dětského pokoje rovnou do neméně designově vyvedeného obývacího pokoje s jídelnou. K jídlu se tedy děti pohodlně sklouznou.

Na tobogánu

Klepněte pro větší obrázek

Montovaný tobogán je v nabídce některých firem k mání jako hotový herní prvek, jemuž pak musíte přizpůsobit interiér. Je docela náročný na prostor, takže je třeba počítat s jeho instalací do většího pokojíku.

Vedle schodů

Klepněte pro větší obrázek

Jednoduchou skluzavku vedle schodů můžete buď nechat vytvořit rovnou při stavbě schodů, nebo ji pak udělat dodatečně s tím, že není instalována vedle schodů, ale přes ně. Výhoda druhého způsobu je ta, že ji poté, co děti vyrostou, snadno odmontujete, a máte zase tradiční schody.

Jednoduché, ale dostačující

Klepněte pro větší obrázek

Tohle je úplně nejjednodušší možnost, jak si domů umístit pořádnou skluzavku. Koupíte dřevěný nebo plastový skluz (prodávají se samostatně, není třeba kupovat celé skluzavky) a umístíte je na schody, které samozřejmě musejí být rovné a neměly by být příliš strmé. Máte-li zahradu, pak takovéhle klouzání můžete dětem umožnit přes zimu a v létě můžete skluzavku zase dát na zahradu. Lepší uskladnění jinak neforemného skluzu si lze těžko představit.

Luxusní klouzáníčko

Klepněte pro větší obrázek

Tohle je opravdový designový skvost. Místo schodiště z kvalitního dřeva dokonale vytvořená skluzavka. Radost se sklouznout.

Kolem dokola

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Plánujete-li do bytu nebo domu točité schodiště, pak zvažte i tuhle zajímavou možnost, jak dům ozvláštnit neotřelým designovým prvkem a zároveň udělat radost dětem. A kdo říká, že se nemůžete také sklouznout?

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články