Letní hrátky: PET láhve v akci

Možná byste nevěřili, co všechno se dá s plastovými láhvemi podniknout, a že se s nimi dá zažít spousta letní zábavy. Máme pro vás tři hravé tipy, které by se dětem mohly líbit.
Letní hrátky: PET láhve v akci

Rychlá sprška – Vytvořit takovouhle legrační sprchu je otázkou chvilky. Do plastové láhve uděláte otvory, navléknete ji hrdlem na hadici, utěsníte, aby voda neutíkala kudy nemá, a je hotovo. Dětem se láhvová sprška bude určitě líbit. Užije se s ní spousta legrace a nemusíte utrácet za drahá dětská rozstřikovadla.

Klepněte pro větší obrázek

Stěnová vododráha – K vytvoření téhle vododráhy potřebujete láhví hned několik, ale vůbec nemusí být stejné, vezměte všechno co najdete, malé, velké... Potíž může být se stěnou, kam láhve umístit. Můžete je dát na plot, na stěnu kůlny, na balkónové zábradlí apod., to už je na vás. Důležité je věšet a prořezávat lahve tak, aby voda stékala z jedné láhve do druhé jako malé vodopády. Bude to vyžadovat trošku vyvažování, ale právě to děti baví a na nějakou dobu je to zaměstná.

Klepněte pro větší obrázek

Noční světýlka – Naplňte láhve vodou a do nich dejte svítící tyčky, které koupíte v každém hračkářství nebo papírnictví. Světlo z tyček se díky vodě hezky rozptýlí a zářící láhve vám večer na balkóně nebo zahradě příjemně ozvláštní. Můžete z nich také udělat stanoviště pro malou noční bojovku.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články