Laktační poradna: Začali jsme s příkrmy a já trpím bolestí

Řešíte problém s kojením? Pošlete nám i vy svůj dotaz do laktační poradny! Otázky zasílejte na email: web@mojebetynka.cz
Laktační poradna: Začali jsme s příkrmy a já trpím bolestí

Dobrý den,
mám šesti měsíčního syna. Poslední měsíc jsme zavedli příkrmy v poledne a kašičku na noc. Poslední čtyři dny jsme zavedli také přesnídávky, které mu dávám dopoledne.

Z původního kojení mi tedy zbyla zejména noc (10 h přesnídávka, 13 h příkrm, 16 h kojení, 19 h kašička + kojení, 23 h kojení, 4 h kojení, 7 h kojení). Z tohoto důvodu se mi začalo během dne hromadit mléko a bolí mne prsa. Zároveň se mi vytváří tvrdé bulky. Uvažuji, že kvůli tomuto problému přestanu s kojením a začnu s umělým mlékem.

Prosím o kontrolu, zda jíme správně. Zároveň prosím o radu, zda se tvorba mléka upraví nebo budu muset s kojením přestat z důvodu zatvrdnutí prsů. 

Děkuji a přeji hezký den,
Denisa

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, Deniso,
vaše kojení i příkrmy jsou naprosto v pořádku. Nikam nemusíte spěchat, přidávejte další jídla postupně.

Co se týče zatvrdlinek, je to reakce na to, že už není takový úbytek mléka – nabídka převyšuje poptávku. Je potřeba si během dne odstříkávat, ale jen do úlevy, aby se pomalu laktace srovnala. Zatvrdlinky si rozmasírujte v teplé sprše, odstříkejte, nabídněte prs synovi, aby bradička směřovala k bolavému místu. Během dne si dávejte obklady z tvarohu. Za pár dní by se měla laktace upravit. Můžete si ještě uvařit šalvějový nebo mátový čaj, obě bylinky snižují laktaci.

Přeji vám příjemný den,
Šárka Valešková, certifikovaná laktační poradkyně
www.poradnakojeni.cz

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články