Laktační poradna: Syn se dožaduje krmení i po hodině!

Řešíte problém s kojením? Pošlete nám i vy svůj dotaz do laktační poradny! Otázky zasílejte na email: web@mojebetynka.cz.
Laktační poradna: Syn se dožaduje krmení i po hodině!

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je normální, že se můj syn dožaduje krmení někdy i po hodině. V sobotu mu budou čtyři týdny a je plně kojený. Trvá to poslední tři dny.

V noci spí někdy i čtyři a půl hodiny jinak dvě a půl až tři hodiny. Přes den pije častěji - po dvou hodinách, někdy se dožaduje i po hodině.

Přiložím ho k prsu, chvilku tahá, pak se rozčiluje a brečí nebo usne. Položím ho do postýlky a hned je vzhůru a kouká. Když počasí dovolí, vyjedeme ven a to na procházce i dvě hodinky spí. Je to normální? Jak vyřešit to spaní a kojení. Děkuji

ODPOVĚĎ:

Dobrý den,
kojené děti se mohou dožadovat kojení i co hodinu a určitě jim v kojení nezabraňujeme, nijak je neomezujeme.

Pokud toto kojení trvá takto krátkou dobu, bude to nejspíš růstový spurt, který přichází ve věku 3. a 6. týdnu a 3. a 6. měsíci, kdy se miminko dožaduje více kojení. Nejlepší je v tomto případě s miminkem zalehnout do postele - tělo na tělo a kojit, kdy si samo řekne o kojení. Laktace se rychle zvýší a zároveň budete mít hezké chvilky s miminkem, kdy navážete silnější pouto.

Doporučuji tedy se zachumlat do pelíšku, připravit si k němu hodně vody a vypnout na celý den, žádné úklidy, starosti, vaření, stresy, jen si užívejte miminka. Uvidíte, že je to velmi příjemný odpočinek. A zároveň i vaše miminko se zklidní a nastolíte si brzy zase pro vás příjemný režim.

Přeji pěkný den,
Šárka Valešková, certifikovaná laktační poradkyně

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články