Řepík lékařský, čekanka obecná, klematis, hořec, netýkavka, zimolez nebo sporýš a další. Celkem existuje 38 květů, z nichž lze správným zpracováním získat vonné esence, které pak našemu tělu dodají harmonii a psychické i fyzické zdraví.
Jak vyrobit květovou esenci
Kdo by se někdy nechtěl podívat do laboratoře na výrobu elixírů, parfémů nebo kosmetiky? Takovou malou exkurzí do přírodní výroby esencí z čerstvých květů vás nyní provedeme. Zapomeňte na veškerou chemii, vše je totiž založeno na přírodě, čerstvých květech a slunci.
Byl to v minulém století doktor Edward Bach, který v rostlinách a květech objevil energii a popsal 38 květů s přesnými účinky na lidský organismus. A na ty se nyní zaměříme! Esence jsou totiž vyráběny z volně rostoucích planých květů, které se vždy sbírají v plném květu. Následně se nechá květ vyluhovat na slunci ve skleněné nádobě s čirou vodou. Tato fáze trvá zhruba 3–4 hodiny, poté se z nádoby květy vyjmou a přefiltrovaná tekutina se ještě konzervuje biokoňakem. Ano, vše je 100% bio a 100% přírodní – květy i konzervační látka, v tomto případě koňak v kvalitě bio. To je kompletní postup zpracování květů kvetoucích v pozdním jaru a v létě.
Květové esence je ale možné získat ve stejné kvalitě i z květů kvetoucích v brzkém jaru, a to i přesto, že na ně nepůsobil dostatek slunce. Postup je naprosto jednoduchý, sebrané květy se v pramenité vodě zvolna povaří zhruba 30 minut. Pak se květy seberou a po vychlazení se tekutina filtruje a následně je opět konzervována biokoňakem. Prosté, jednoduché a ryze přírodní – od sběru až po zpracování. Pokud byste si nevěděli rady, ve Vlašské ulici 15, v Praze 1 esence míchají a rádi vám poradí.
Esence a vůně
Základem správného efektu esencí je zamyšlení se sami nad sebou, nad našimi obavami, strachy, i nad tím, co nás v nejbližší době čeká. Obecně lze říct, že pomohou téměř s jakýmkoli problémem, obavou nebo strachem, depresí, vyčerpáním nebo i s nízkou sebedůvěru a při problémech s koncentrací. Ačkoli se řada lidí může obávat, že špatně zvolí květovou esenci, je tento strach téměř nepodstatný. Květové esence fungují na principu doplnění chybějícího, vyrovnání tlaků a nalezení rovnováhy a harmonie. Mohou tedy jen doplnit, nikdy člověku neuberou. A protože problém je třeba řešit od jeho podstaty, zevnitř, je přesně takové i jejich užívání. Jednoduše je jen kápneme do nápoje a vypijeme. Obavu nemusejí mít ani řidiči, protože minimální množství alkoholu ihned vyprchá, zvláště pak v teplém nápoji. Vedle užití esencí můžete svoje obavy zvládnout i díky biovůním, které rovněž pocházejí z květů. Například vůně odvahy vám dodá jistotu a sebedůvěru. Vůně souladu vás zase harmonizuje a dopřejete si díky ní vnitřní klid. Neměly by vám tedy chybět v kabelce hlavně při zátěžových situacích.
Na co který květ pomáhá
Řepík lékařský – přetvářka
Topol osika – strach
Buk lesní – kritika
Rožec – pochybovačnost
Slíva třešňová – neovládnutí se
Čekanka – manipulace
Bílá lesní réva – zasněnost
Hořec – neúspěch
Vřes – upovídanost
Oliva – únava
Červený kaštan – strach o druhé
Sporýš – přehnaná ambicióznost