Kupujeme jídelní židličku

Před časem jsme si už o nákupu jídelních židliček říkali, ale protože trendy se mění, máme tu pro vás další tipy dle nejnovější módy pro maminky a děti 21. století.
Kupujeme jídelní židličku
Děti začínají sedět ve věku šesti až devíti měsíců a právě to je správná doba pro pořízení jídelní židličky. Pro dítě je to důležitý okamžik, protože konečně může sedět u stolu spolu s rodiči, konečně je velké. Od této chvíle buduje dobrý návyk společného stolování, přestože se jeho význam často podceňuje. V dnešní uspěchané době je totiž stále těžší se sejít s celou rodinou u oběda nebo večeře.

Podle čeho vybírat

Rozhodně je třeba myslet na nenáročnou údržbu židličky, aby byla vyrobena z odolného a snadno omyvatelného, případně zčásti pratelného materiálu. Ideální je vyjímatelný jídelní pultík, který v průběhu jídla může dostat pořádně zabrat, a tak je fajn ho odendat a pořádně očistit. Dále myslete na variabilitu židličky, aby byla dostatečně prostorná a na potřebnou dobu ‚rostla' spolu s dítětem. Z hlediska bezpečnosti by měly být samozřejmostí pásy pro připoutání. Pro pohodlné sezení mají některé židličky polstrované sedáky. Také kolečka s brzdami pro snazší přesun po místnosti nejsou k zahození, ale rozhodně nejsou tím nejdůležitějším. Na trhu najdete také multifunkční modely, které se dají složit do podoby stolečku na hraní, a dítě tak židličku využije nejen v době jídla. Benefitem může být skladnost, úložný prostor nebo barevné provedení. Pokud máte choulostivější podlahu, podívejte se také na provedení koncovek na nožičkách židličky, případně je můžete dodatečně opatřit gumovými ‚brzdičkami', či dokonce speciálními bačkůrkami. Pokud chcete s židličkou i cestovat, pak samozřejmě hledejte skládací nebo přímo cestovní verzi. A na závěr nesmíme zapomenout na cenu. Ta se samozřejmě odvíjí od typu židličky, ale vesměs se pohybuje kolem dvou tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek

Židlička Babypoint Sindy disponuje nastavitelnými pětibodovými bezpečnostními pásy, vnitřní omyvatelnou vložkou, odnímatelným pultíkem a nožní opěrkou. Díky postavení nohou je židlička stabilní a dobře se s ní manipuluje, váží pouhé 4 kg, nosnost má 15 kg. Případné přenášení po domě tak bude hračka, pultík lze po napapání využít jako stoleček na hraní.

Klepněte pro větší obrázek

Doslova pohádkový název nese židlička Babypoint Fábula (ve španělštině tento výraz znamená pohádka). Multifunkční konstrukce má nosnost 15 kg. Ve výbavě nabízí jídelní a hrací pultík, omyvatelné polstrování (polstrované jsou i pětibodové pásy) nebo pratelnou vložku sedáku. Šikovný je košík na drobné předměty či kolečka s brzdami v zadní části konstrukce. Fábula vyniká skladností i variabilitou v nastavení výšky a sklonu sedáku, k dispozici jsou 3 pozice zafixování pultíku.

Klepněte pro větší obrázek

Pod označením Babypoint Gracia se skrývá multifunkční jídelní židlička s nosností 15 kg. Její velkou předností je víceúčelové využití a stavebnicové řešení. Lze ji sestavit do podoby klasické jídelní židličky, nebo jako stolek se samostatnou židličkou. Tuto variantu dítko uvítá při kreslení či hraní si. Vysoká židlička disponuje stupátkem na nožky, 5bodovými bezpečnostními pásy, polohovacím a vyjmutelným pultíkem, zádovou opěrkou nastavitelnou do tří poloh. Měkký potah židličky lze vyprat.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články