Krabicový svět

Zbyly vám doma krabice po ledničce, pračce nebo televizi? Nevyhazujte je, ale přetvořte v domeček, cukrárnu nebo rytířský hrad.
Krabicový svět

Děti krabice milují, čím větší, tím lepší. Jakmile nějakou objeví, hned se do ní zavrtají a přemýšlejí, jak v ní udělat skrýš. Pak nastupuje rodič (není snad žádný, kterého by to nepotkalo) s nožem v ruce a poslušně vyřezává okénka a dveře. Zručnější ještě přidají barevný nátěr a další detaily. Námaha se vyplatí. Většina dětí takový krabicový kousek ocení mnohem víc než drahou nablýskanou věc z hračkářství. Pokud tedy přežijete, že krabice, ať už jakkoli upravená, není právě designovým kouskem do vašeho obýváku, pak musíte uznat, že nic nestojí, děti se v ní dosytosti vyřádí a při jejím přetváření si užijete legraci. Když už krabice doslouží, bez výčitek, kolik vás to stálo, ji odvezete do tříděného odpadu. Na tom něco je, co říkáte?

Domečková klasika

Stačí jen velká krabice, trochu lepenky na její přizpůsobení, a pak nožem vyřezat dveře, okna, a domeček je na světě. To určitě hravě zvládnete. Pokud chcete domeček vyšperkovat, ušijte třeba záclonky. Můžete také vzít tempery, vodovky nebo jakékoli jiné barvy a domeček zvenku namalujte. Dovnitř pak dejte polštáře, dětský nábytek nebo hračky, a o zábavu je postaráno. Samozřejmě nesmíte zapomenout přijít na návštěvu, protože vaše zapojení do hry je pro dítě vítaným zpestřením.

Klepněte pro větší obrázek

Roztomilá kavárnička

Na výrobě takového krásného obchůdku, v tomto případě konkrétně cukrárny, se opravdu vyřádíte. Maminka, která ji tvořila pro svoji dcerku, si dala záležet na detailech a z papírových krabic je nejen prodejní pult, ale i kávovar a další vybavení. V takovém obchůdku je radost nakupovat.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pračka pro malé pradlenky

Opět velmi jednoduché. Do vhodně velké krabice jen vyříznete kulatý otvor a fixou nakreslíte tlačítka. Chcete-li být pečliví, pak můžete udělat otočné ovládací knoflíky. Do plastového víčka od minerálky dejte delší šroubek, jím udělejte do krabice díru a z druhé strany zakončete volně zašroubovanou matičkou.

Klepněte pro větší obrázek

Malířský stojan

Krabice na pizzu nemusí hned putovat do odpadu. Na chvíli se může změnit v malířský stojan pro malé výtvarníky.

Klepněte pro větší obrázek

Městečko na dlani

Máte-li nazbyt hned několik krabic, můžete k domečku udělat třeba i garáž a samozřejmě do ní také auto. Krabice můžete nejen pomalovat, ale také polepit zbytky starých tapet nebo i vánočního papíru. Určitě ale nechte děti, aby vám pomáhaly, bude je to bavit.

Klepněte pro větší obrázek

Pokojíček pro panenky

Stačí i malá krabice a s nůžkami ji můžete přetvořit v pokojíček. Chce to jen trochu fantazie.

Klepněte pro větší obrázek

Postýlka pro opičku

Před nedávnem jsme vám přinesli návod na ponožkovou opičku. Pokud jste ji už zvládli ušít, pak jí můžete ještě udělat krásnou postýlku.

Klepněte pro větší obrázek

Rytířský hrad

Všichni kluci touží po hradu pro svoje draky a vojáčky. Z krabic ho snadno uděláte a má to jednu velkou výhodu: Budete-li tvořit s dětmi, pak hrad přizpůsobíte přímo jejich přáním. Přeje si dvě věžičky a velké nádvoří? Žádný problém!

Klepněte pro větší obrázek

Benzinová pumpa

Pro malé motoristy udělejte krásný stojan, z něhož mohou do svých aut čerpat benzin. ‚Pistoli' vytvoříte z rozprašovače nepoužívaného čisticího prostředku.

Klepněte pro větší obrázek

Pošta, prosím

Hra na poštu je u dětí oblíbená a mít pořádnou schránku je sen každého malého pošťáka. Můžete jim ho jednoduše splnit.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články