Kouzla a čáry „s malovátky“

Možná vám dekorativní kosmetika moc neříká. Ostatně pokud běháte za svými ratolestmi, řasenka a lesk úplně postačí. Ale jsou chvíle, kdy chcete vypadat opravdu dokonale a bez dalších líčidel se neobejdete.
Kouzla a čáry „s malovátky“

Některé události si skutečně zaslouží nejen padnoucí oblečení a slušivý účes, ale i dokonalé nalíčení. Líčení je totiž neuvěřitelný doplněk, s jehož pomocí získáte nejen výrazné oči a plnější rty, ale i něco víc. Můžete se naučit využívat i jeho další kouzla – optickou úpravu tvarů, proporcí a velikostí různých partií obličeje. Základní pravidlo, které při práci s líčidly využijete, je stínování. Pomocí světlejších a tmavších míst (světlo a stín) lze totiž některé partie zvýraznit, nebo naopak potlačit. Na ta místa obličeje, která chcete zvýraznit, naneste světlejší, lesklé, jasné nebo perleťové barvy. Na místa, která potřebujete potlačit a zakrýt, využijete líčidla tmavší, matná, tlumená.

Dokonalá pleť
Pokud je vaše pleť bez chybičky, pouze ji potřebujete rozzářit, postačí vám tónovací a rozjasňující krémy. Pomocí korektoru, make-upu, pudru a tvářenky můžete pak nejen zakrýt nedostatky, barevně sjednotit pleť, dodat jí zdravý vzhled a vytvořit dojem hladké a pěstěné pleti, ale také určitým způsobem korigovat tvar obličeje.

Místa a partie obličeje, které zesvětlíte, více vystoupí do popředí a budou vypadat širší a větší.

Co obklopíte tmavým, opticky zúžíte, zmenšíte. Tmavší místa tak ustoupí do pozadí a budou vypadat menší.

Máte-li zapadlé lícní kosti, vystoupí po nanesení světlejšího pudru a podkreslení tmavou tvářenkou.

Výrazné oči
Oči jsou nejpoutavější částí obličeje, proto se je také ženy a dívky snaží zvýraznit. Používají se konturovací tužky, oční stíny a řasenky. Různým způsobem nalíčení očí však můžete také opticky upravit jejich velikost, tvar i výraz celého obličeje.

Všude, kde použijete světlé a perleťové oční stíny, dosáhnete zvětšení, rozšíření a zvýraznění dané partie.

Každý tmavý a matný stín vše zkracuje, zmenšuje a prohlubuje. Tmavý stín ve vnitřních koutcích oka oči opticky přiblíží k sobě. Tmavý stín přetažený za vnější koutky oči protáhne; pokud je navíc tato linie protažená směrem ven a nahoru, vytváří dojem kočičího pohledu, kočičích očí.

Svůdné rty
Tvary rtů lze poupravit pomocí tužky a rtěnky či použitím tmavších či světlejších odstínů barev.

Plnější, plastičtější a smyslnější rty vytvoříte zesvětlením jejich středu ještě před nanesením rtěnky nebo po nalíčení rtěnkou naneste do středu rtů lesk na rty.

Rty zmenšíte pomocí matné rtěnky. Nebo vystínujte rty ve vnějších koutcích konturovací tužkou.  

Rady a triky
Ideální je, když se o takových úpravách poradíte s vizážistou, veškeré triky a kouzla pak zvládnete mnohem lépe. Základní postupy, které budete používat, si předem raději nacvičte a vyzkoušejte.

Při nanášení každého líčidla pamatujte na to, že je lepší nanést několik tenkých vrstviček než jednu silnou. Nedostatek barvy můžete vyřešit jejím přidáním, nadbytek se však odstraňuje těžko.

Rtěnku nanášejte štětečkem, rty tak budou mnohem lépe nalíčené a také rtěnka vám déle vydrží. Barvu nanášejte nejprve do středu rtu, poté ji štětečkem roztírejte do krajů až ke kontuře. Ne obráceně, neboť přebytky barvy mohou narušit konturu i líčení.

Převzato z časopisu Betynka.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články