Kojící podprsenku noste už v těhotenství

Příchodem miminka na svět začíná pro ženu životní období, které je obvykle plné nových situací. Celé těhotenství jste cítila, jak ve vás roste nový život.
Kojící podprsenku noste už v těhotenství

Zejména ke konci jste se možná nemohla dočkat, kdy své děťátko budete držet v náručí. Dlouho očekávaná chvíle přišla a vy začínáte řešit zejména kojení…

Již před porodem je ovšem potřeba se na kojení připravit a myslet na nákup vhodné kojící podprsenky. Po narození miminka se kvalitní kojící podprsenka stává téměř nutností. Informací o správné velikosti podprsenky je čím dál více a také nabídka obchodů se začíná rozšiřovat. Nicméně na maminky se stále tak nějak zapomíná. 
 
Nemusíte zbytečně investovat do těhotenských podprsenek a poté kupovat podprsenky kojící. Jakmile vám začne být vaše klasická podprsenka nepříjemná nebo malá, můžete se vydat na nákup nového prádla. Například v obchodě Správná podprsenka každé mamince poradí, jakou velikost podprsenky zvolit a ke zkoušení samozřejmě poskytnou kojící vložky. Zkoušení podprsenky s absorpčními vložkami je důležité z toho důvodu, abyste měly jistotu, že se vám prsa nalitá mlékem do podprsenky vejdou. Také s kojící vložkou byste stále měly být schopny vsunout prsty do košíčku podprsenky. Poprsí by nikdy nemělo být podprsenkou stlačováno. 
 
Jak moc se změní velikost poprsí v těhotenství a po porodu je u každé ženy velmi individuální a předem se většinou nedá velikost přesně odhadnout. Většina maminek v průběhu těhotenství potřebuje až o dvě velikosti větší obvod podprsenky a o dvě až tři velikosti větší velikost košíčku.

Připomínáček si pamatuje za vás
Zhruba do pátého až desátého dne po porodu (než se prsa nalijí mlékem) se doporučuje při jednom kojení vystřídat obě prsa. Poté je vhodné kojit pokaždé z jiného prsu a střídat tedy pravé a levé prso. V šestinedělí je obvyklé kojit i 12-15 krát za den a může vám tedy připadat, jako byste kojila skoro pořád. Zároveň velmi rychle zapomenete, ze kterého prsu jste naposledy kojila. Řešením je kojící připomínáček. 

Klepněte pro větší obrázek 
 
Kojící připomínáček má podobu jemně zdobené barevné stuhy a slouží maminkám k označení prsa, ze kterého budou příště kojit. Přípomínáčky mohou maminky společně s krásnými kojícími podprsenkami značky HOTmilk zakoupit v obchodě Správné podprsenky, jde o ruční práci, takže každý kousek je originál.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články