Klokánkovací křeslo pro předčasně narozené děti

Ing. Arch. Petr Schwarzbeck se stal tatínkem předčasně narozené holčičky Apolenky a vlastní zkušenost z pobytu v porodnici s takovým mrňouskem ho přivedla k tvorbě zajímavé novinky - klokánkovacího křesla.
Klokánkovací křeslo pro předčasně narozené děti

Klokánkovací křeslo vzniklo v reakci na chybějící prostor, který by umožnil rodičům předčasně narozených dětí nerušeně využívat společnou blízkost v tichu a soukromí. Rodiče tak budou moci svým dětem dopřát pocit bezpečí a intimity a podpořit jejich psychickou pohodu, která právě díky častému fyzickému kontaktu dítěte s rodičem podporuje adaptaci a fyzický vývoj dítěte.

Projekt byl již představen odborné veřejnosti a setkal se s velmi pozitivní odezvou. V současné chvíli mohou zájemci z řad firem i soukromých dárců přispět na výrobu prototypu křesílka,Klepněte pro větší obrázek které bude jako prototyp testováno a po odsouhlasení budoucími uživateli a zdravotníky nabídnuto porodnicím.

Prototym klokánkovacího křesla bude vyroben v umělecko-řemeslné dílně Mgr. Jana Venzary RUKODÍLNA ORGANIKA, která má na svém kontě již řadu funkčních i uměleckých předmětů. Při své práci využívá principy Feng Shui, antroposofie a symboliky.

Projekt podporuje občanské sdružení NEDOKLUBKO, které poskytuje pomoc a poradenství rodičům předčasně narozených dětí.

Poznámka: Klokánkování je metodou "kůže na kůži", která přibližuje matky (a otce) k jejich nedonošeným nebo příliš malým dětem a zároveň podporuje fyzický vývoj dítěte.

Více info na: www.blackback.cz, www.rukodilna.cz, www.nedoklubko.cz

účet 252793609/0300, variabilní symbol: 131313

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články