Klid a nohy v teple

Na podzim nohy moc neukazujeme, a proto o ně příliš nedbáme. Mluvili jsme o tom už v článku o epilaci a nyní se k péči o naše nožky vracíme. Proč z toho neudělat příjemný rituál? A navíc, ať chcete nebo ne, muži přece nejprve koukají po nohách.
Klid a nohy v teple

Jak na to, aby naše nohy byly krásné, zdravé a jemné? Máme pro vás pár tipů:

Koupel a lázeň

Dopřejte si alespoň jednou týdně lázeň s příjemnými přísadami, jako jsou koupelové pěny, soli nebo bylinky. Osvěží vaše nohy i mysl. Nikdy však neprovádějte lázeň krátce předtím, než vyrazíte na dlouhou túru nebo náročnější sportování. Kůže po koupeli změkne a stává se citlivější, nepříjemně by vás pak mohly překvapit puchýře.

Jakou přísadu do lázně?

Často se pro přípravu teplé lázně na nohy používá sůl. Na trhu je solí celá řada, můžete si vybrat z mnoha typů, které se liší přidanými extrakty. Sůl, díky obsahu minerálních a stopových prvků, zajišťuje unaveným nohám žádanou úlevu. Pokud se vaše nohy extrémně potí, pomůže vám koupel z dubové kůry a heřmánku. Mezi další vhodné přísady patří například syrovátka, ta je nejen velmi zdravá ke konzumaci, příznivé účinky má však také na pokožku. Díky obsaženým vitaminům a dalším složkám pokožku nohou vyhlazuje a regeneruje.

Klepněte pro větší obrázek

Nezapomínejte na nehty

Na nehty rukou se sice nedoporučuje používat nůžky, na nehty na nohou je však využít můžete. Upotřebíte i pilník, aby se nehty nezatrhávaly a netřepily. Ideální, stejně jako pro nehty na rukou, je skleněný pilník, který zvládne i pevné tvrdé nehty, a přitom je šetrný a netřepí. Na rozdíl od rukou nehty na nohou stříhejte do roviny, a to proto, aby nezarůstaly.

Lakování není věda

Řada žen se také neobejde bez pravidelného lakování. Lak působí nejen esteticky, ale dokáže nehty také ochránit před vnějšími vlivy. Podkladový lak zabraňuje třepení nehtů, vyrovnává nerovnosti nehtu a zabraňuje jejich zabarvení barevným lakem. Existují také pečující a vyživující laky na nehty, například speciální remineralizační a reparační lak na nehty Sililevo, který je tajnou zbraní řady manikérek a dokáže si poradit například s roztřepenými nehty i s nepříjemnou lupénkou nehtů. Aby vaše nehty vypadaly hezky, lak držel a hned na druhý den se nesloupal, stačí, když na nalakované nehty nanesete ještě jednu vrstvičku průhledného svrchního laku, který je tvrdší, a proto zajistí trvanlivost a lesk.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články