Kam vyrazit s dětmi na Čarodějnice? Třeba na brněnský Špilberk

Eleganci a noblesu nedělních promenád vystřídají v neděli 30. dubna na Špilberku přízraky a strašidla. Muzeum města Brna totiž chystá na Čarodějnice hned dvě akce.
Kam vyrazit s dětmi na Čarodějnice? Třeba na brněnský Špilberk | iStockphoto.com

Každá však bude úplně jiná. Zatímco celodenní akce s názvem Noblesní neděle na Špilberku tvoří doprovodný program aktuální výstavy Nedělní korzo, rodinná hra Strašidelné kasematy zajistí večer dětem ten správný tajemný zážitek. Na konci dubna na hradě Špilberku rozhodně nuda nebude.

Všechny dámy i pány, milovníky historie, Brna, ale i stylu a módy zaujme akce Noblesní neděle na Špilberku. Doprovází výstavu Nedělní korzo, která připomíná kdysi oblíbený zvyk nedělních promenád.

Tento fenomén se do Brna vrací – veřejná prostranství znovu ožívají setkáváním přátel, milenců i příbuzných. Jak se dnes na korzo obléci s elegancí? Napoví prezentace brněnských krejčovství, salonů i výrobců stylových doplňků.

3 tipy na víkendové výlety s dětmi

3 tipy na víkendové výlety s dětmi

K tomu se návštěvníci naučí bránit se vycházkovou holí nebo vyslechnou povídání hodinkách, obuvi, kloboucích nebo o brněnských hvězdách stříbrného plátna. Během celého dne bude hrát živá hudba, přímo ve výstavě se budou konat komentované prohlídky.

Program je zdarma, vstup do výstavy je za běžných 60/40 Kč. Všechny návštěvníky výstavy navíc čeká drobné překvapení.

Večerní program na Špilberku zase potěší rodiny s menšími dětmi a vůbec všechny, kdo mají rádi tajemno. V nejčarovnější noc v roce se tam totiž bude konat akce Strašidelné kasematy.

Zábavná hra pro celou rodinu povede po kasematních chodbách, v nichž ožijí duchové všech, co kdysi měli co do činění se špilberskou věznicí. Kdo se bude chtít dostat na svobodu, bude muset splnit sedm úkolů. S sebou pouze dobrou náladu a lucernu se svíčkou. Hrát se bude od 20.00 do 24.00 hodin.

Cena pro děti od 2 do 6 let je 10 Kč, pro děti od 7 do 15 let 50 Kč, plné vstupné je 150 Kč a nejvýhodnější rodinné 325 Kč. Kde jinde si užít filipojakubskou noc? Strašidelné kasematy na Špilberku nabídnou ten pravý autentický zážitek.

Špatného počasí není třeba se bát. Předpověď na neděli vypadá nadějně, mělo by být polojasno, přes den krásných 16 stupňů a večer 13 stupňů.

A kam se chystáte zítra vyrazit s dětmi vy?

Kam s dětmi mezi svátky? Vyzkoušejte naše tipy na úžasné stezky pro děti

Kam s dětmi mezi svátky? Vyzkoušejte naše tipy na úžasné stezky pro děti

Výlety s dětmi za zvířátky: 6 tipů na nejlepší farmy a farmaparky

Výlety s dětmi za zvířátky: 6 tipů na nejlepší farmy a farmaparky

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články