Je tu podzim… Pijte s dětmi čaj!

Podzim už se nekompromisně přihlásil o slovo a sychravé a chladné dny jsou tu. Studené nápoje a drinky nahrazují ty horké. Mezi ty nejčistší a nejzdravější patří bezpochyby kvalitní voňavé čaje.
Je tu podzim… Pijte s dětmi čaj!

Jaké byste měli připravit svým dětem, abyste jim co nejvíce prospěly i zachutnaly? Poradí nám odbornice přes čaje, Markéta Puzrlová.

„Čaj je stoprocentně přírodní látka, takže ji obzvlášť v podzimním počasí vřele doporučuji úplně všem. Je samozřejmě nutné dát si pozor na kvalitu, na přídatné látky, aromata apod., aby byly co nejvíce zachovány prospěšné účinky tohoto nápoje,“ radí Markéta Puzrlová, čajová specialistka, která provozuje stránky www.premiovycaj.cz. Čaj si tedy dopřávejte klidně v průběhu celého dne, díky antioxidantům, minerálům a vitamínům své tělo jenom posílíte!

Pro děti vybírejte opatrně
U dětí je ale určitě lepší být obezřetnější! Pravé čaje – tedy černé, zelené a bílé – které jsou z lístků čajovníku, obsahují tein. To je látka podobná kofeinu, povzbuzuje organismus a dodává energii, pro děti ale příliš vhodná není. „Silných pravých čajů bych se opravdu u dětí spíše vyvarovala. Výjimečně jim je podat můžete, připravte ale slabší nálevy, ať nezatěžujete organismus,“ doporučuje Markéta Puzrlová.

Sáhněte po bylinkách, rooibosu nebo ovocných čajích!
Pokud se chcete pravým čajům vyhnout u dětí úplně, existuje celá řada dalších druhů, které jsou pro děti perfektní! Řadí se mezi ně především čaje ovocné, které jsou plné vitamínů a stopových prvků. Bylinky asi ani není nutné představovat, pro děti se hodí úplně všechny a jejich kombinace a druhy můžete vybírat podle různých léčivých účinků. Děti také milují africké rooibosy, které jsou přirozeně nasládlé, voní po medu a neobsahují žádný tein ani tanin, takže je můžete pít i před spaním. „Tyto tři typy čajů považuji za naprosto ideální volbu pro děti. Aby vašim ratolestem opravdu chutnaly, můžete je doladit medem nebo troškou cukru, případně smetanou a uvidíte, jak se naučí mít čaje rády!“, doplňuje Markéta Puzrlová.
Více informací na www.premiovycaj.cz

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články