Jak si zimu užije celá rodina?

Dovolenou na horách si nenechá ujít většina milovníků zimních sportů. Také spousta maminek malých dětí touží po možnosti si zase sjet svah nebo si jen postavit sněhuláka. Co ale v takovém případě s dětmi?
Jak si zimu užije celá rodina?

Je možní brát i malá miminka na dovolenou do hor? A co větší děti, kdy je začít učit lyžovat nebo bruslit?

Miminko na horách
I s malým mimčem můžete vyrazit na sníh. Počkejte si ale až mu bude alespoň půl roku, pak už bude odolnější a neublíží mu ani mráz do – 10 °C (děti do půl roka by měly být vystavovány mrazu maximálně do – 5 °C), vždy ale poctivě posuzujte i další faktory, které by na jeho pohodu respektive nepohodu mohly mít vliv. Při špatných rozptylových podmínkách nebo při velkém větru, pobyt venku zvažte nejen na horách. Pobyt v mrazu také zkraťte na minimum, třicet minut by mohlo být tak akorát. Miminko nezapomeňte též dobře obléci, vždy musí mít několik vrstev dobře padnoucího teplého oblečení a samozřejmostí jsou teplá čepice a rukavičky a také kvalitní fusak.

Na lyže s rozmyslem
Pokud jste s partnerem vášniví lyžaři a už se nemůžete dočkat, až na lyže postavíte i vaše dítko, neuspěchejte to. Fyzicky připravené mohou být i dvouleté děti, ale psychicky to bývá mnohem později. Některé děti bývají opatrnější a z pobytu na kluzkých prkýnkách ještě nemusí mít takový prožitek jako jejich rodiče. Ideální věk na první seznámení s lyžováním je podle instruktorů až kolem čtyř let, konečné rozhodnutí je ale na rodičích, kteří své děti znají nejlépe. Podobně je to i s bruslením, které by mělo dítě poprvé okusit také až kolem čtyř let, ale opět je na zvážení rodičů, zda si myslí, že už je jejich dítě zralé na kluziště.

Sněhulák je tu pro všechny
Jednou z nejtradičnějších rodinných zábav je v zimě stavění sněhuláka. Užijete si u toho spousty legrace a zapojit se může každý. Větší děti budou pomáhat koulet tělo sněhuláka, menší do něj mohou zapíchnout mrkev a udělat mu tak nos a miminko se mezitím kousek vedle krásně prospí v kočárku.


 

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články