Jak si přičarovat neodolatelný pohled?

Zkoušet to můžete různými způsoby, ale zaručeným je správně nanést kvalitní řasenku, která zvýrazní řasy a pohledu dodá hloubku. Podle průzkumů až osmdesát procent žen řasenku alespoň občas používá.
Jak si přičarovat neodolatelný pohled?

Ženy si oči zvýrazňovaly téměř odpradávna různými prostředky, pomocníky jim v tom byly uhlíky či rozličně barevná šťáva z bobulí. Rok 1913 je považován za rok, kdy řasenka spatřila světlo světa. Tehdy lékárník T. L. Williams vytvořil ze směsi rozdrcených uhlíků a vazelíny hmotu, která se při troše dobré vůle dala považovat za předchůdce dnešních řasenek. Poté si ještě oblíbené černidlo řas prošlo léty vývoje od tuhých hmot připomínajících krém na boty až přes tubu, ze které se mačkala řasenka přímo na kartáček a až poté aplikovala na brvy.

Naše předkyně by jistě nestačily zírat, jaké máme dnes možnosti. Řasenky jsou prodlužující, voděodolné, zahušťující. Na trhu existují kromě obligátní černé a hnědé i řasenky dalších barev, jsou i takové, které obsahují třpytky, ty naše očka ještě více rozzáří. Vybírat tu nejvhodnější můžete také podle všemožně tvarovaných kartáčků, které se vyrábí z různých materiálů. Prostě každá z nás si tu pro sebe nejvhodnější snadno najde.

Kleštičky a lepené trsy
Dalšími pomocníky při zkrášlování řas nám mohou být kleštičky na jejich tvarování a samozřejmě umělé řasy. Jen pozor, kleštičkami „natočíme“ vždy nenamalované řasy, pokud bychom je tvarovaly i s řasenkou, hrozilo by jejich polámání. Správně nalepit umělé řasy chce cvik, ale dřív nebo později to zvládne každá. Své vlastní řasy můžeme zahustit jen trsy těch umělých, takovéto vylepšení se hodí i k dennímu nošení. Celý pás umělých řas si nechte maximálně na nějakou společenskou událost, kdy je výraznější líčení vhodnější.

Každopádně platí, a spousta žen to tak i dělá, že ke každodennímu líčení stačí jen řasy namalovat řasenkou, která pohled dostatečně zvýrazní. Odborníci radí řasy před aplikací řasenky rozčesat kartáčkem, kterým vyčešete případné částečky pudru nebo očních stínů, které by v nich mohly ulpět a způsobit drolení a hrudkování. Pro výraznější nalíčení oči zkrášlíme dvojitou vrstvou řasenky.

Odlíčení neflákejte
A nakonec jen pro pořádek připomínáme, že je nutné se každý večer důkladně odlíčit.  A to nejlépe přípravkem určeným právě k odlíčení očí, který je jemný, nepodráždí je, a přesto řasenku dobře rozpustí.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře