Jak se bezchybně červenat?

A máme tady závěr našeho seriálu o líčení. Jakmile na obličej nanesete make-up, zafixujete jej pudrem, vystínujete oční víčka a řasy zkrášlíte řasenkou, je na čase vzhled trochu ozdravit.
Jak se bezchybně červenat?

Ideální volbou je použít tvářenku nebo-li zdravíčko, které dodá pokožce přirozenost a svěžest. Vybrat si ale správně a také tvářenku dobře nanést může být věda. Podívejme se tedy, jak na to.

Zdravíčko by mělo tvořit pomyslnou tečku za líčením. Krásně celek vylepší, dodá obličeji šmrnc a s jeho pomocí se dá i kouzlit a korigovat některé partie. Tvářenka by nikdy neměla chybět v základním make-upu.

Pudr či krém?
Zdravíčko můžete koupit ve dvou formách, buď jako pudr nebo jako krém. Pudrovou tvářenku použijeme tehdy, když základem líčení je pudr. Pokud chceme zachovat přirozenost a použijeme jen lehký krém nebo jen tónovací podklad, použijeme i tvářenku na krémové bázi.
Práškovou růž nanášíme širokým hustým štětcem, kterým ji krásně rozetřeme na požadovaných místech. Tekutou tvářenku jemně rozklepeme po tvářích prsty.

Barvu zdravíčka volte podle barvy vašich tváří. Už dávno neplatí, že se barva rtěnky a tvářenky musí shodovat, teď vsaďte na přirozenost.

Při volbě místa, kam růž umístíme, je nejjednodušší se řídit tímto pravidlem: nanášejte na spojnici mezi koutkem úst a vrcholem ucha. Začněte pár centimetrů od úst, ale pokračujte jakoby k uchu, kvůli co nepřirozenějšímu vzhledu. Nakonec vše štětcem s trochou pudru přepudrujeme – „rozetřeme“ do ztracena - docílíte tak jemného vzhledu bez rušivých okrajů. Profesionální maskérky radí trochu tvářenky nanést i na špičku brady a do koutů na čele.

Tip
Pokud nemáte tvářenku po ruce, sáhněte po své oblíbené rtěnce, kterou vytvoříte na tváři pár teček a ty pak jemně „rozklepete“ prsty do ztracena.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře