Jak ošetřit oblečení pro novorozeňátko?

Pokožka miminka je velmi citlivá a velice snadno se podráždí.
Jak ošetřit oblečení pro novorozeňátko?

Po narození přichází pokožka novorozeného miminka do styku s různými pro ni neznámými látkami a často se tak mohou objevit kožní problémy. Proto je dobré dbát např. i na co nejšetrnější praní dětského oblečení, aby se snížilo riziko podráždění.

Ještě před narozením miminka, tedy během těhotenství, si většina budoucích maminek chystá pro miminko výbavičku. Všechny věci je třeba důkladně vyprat, pokud možno na vyšší teploty. To se týká i úplně nových věcí, protože v nich ještě z výroby mohou být pozůstatky různých chemikálií a i když jsou nové, může jít jen o zdání, nikdy nevíme, kde se věci povalovali, kdo na ně sahal…

Perte jen ve speciálních prostředcích
Na praní věcí pro miminko používejte dětské prací prostředky. Na trhu je jich dostatek, stačí si jen vybrat. Aviváže, i když se vyrábějí i druhy určené pro dětské oblečení, raději nepoužívejte. Nedoporučuje se to, protože aviváže zbytečně dráždí citlivou dětskou pokožku a mohly by způsobit různé kožní problémy.

Dobré je také při praní dětských věcí přidat jedno máchání navíc, aby se odstranily všechny zbytky pracího prostředku. Pro úplně maličká miminka se doporučuje všechny věci, které jdou přímo na pokožku, i několikrát přežehlit.

Abyste tedy předešla případným kožním problémům či alergiím vašeho miminka, buďte při praní dětských věcí opatrná. Později, asi od věku šesti měsíců, můžete pomalu zkoušet prát dětské oblečení i v „dospěláckém“ pracím prostředku s přidáním aviváže, ale vždy sledujte reakci vašeho miminka. V případě, že dítě trpí ekzémem nebo jinými kožními onemocněními, poraďte se o vhodném způsobu ošetřování dětských věcí raději s kožním lékařem případně s alergologem.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články