Jak obléci miminko v proměnlivém počasí

Květnové počasí většinou láká k procházkám a dalším venkovním aktivitám. Zároveň ale ještě umí být pěkně zrádné. Jak tedy oblékat miminko v květnu, aby mu nebyla zima ani horko a přitom jste mohli venku trávit skoro celé dny?
Jak obléci miminko v proměnlivém počasí

Pouček pro oblékání kojenců existuje mnoho, ale ke zvládnutí nejdůležitějších kroků vám v podstatě bude stačit obyčejný selský rozum. Důležité je mít na paměti, že kojenci ještě neumí moc dobře regulovat svou tělesnou teplotu, a tak se musí s různým počasím vyrovnat jen s pomocí větší či menší vrstvy oblečení. Jestli se ovšem právě teď chystáte s miminkem na jeho první jaro, nemusíte hned začít panikařit – budete ho totiž oblékat podobně jako sebe.

Kontrolujte
Pro začátek zkuste miminku vždy připravit o něco málo teplejší oblečení než sobě a při procházkách pravidelně kontrolujte, jestli se nezapařuje (nejlépe to poznáte na zátylku miminka), nebo mu naopak není zima (sáhněte mu na ručičky, na nos, na čelo, a pokud si opravdu nejste jistá, pak na bříško pod tričkem).

Žádné přímé slunce
Obzvlášť do šesti měsíců věku je důležité nevystavovat holou kůži kojenců přímému slunci. Neznamená to ale, že musíte dítě nabalit od hlavy k patě. Pokud je v kočárku, stačí mu lehčí body a ponožky, holé nožičky přikryjte plenou. Tu použijte, i pokud dítě z kočárku vyndáte, a k ní přidejte ještě klobouček na hlavu. Dobře hlídejte, aby chránil nejen hlavu samotnou, ale i jemnou kůži na krku a ouškách, což platí i pro starší kojence.

Vrstvěte
Geniální varianta pro proměnlivé počasí má stejná pravidla jako v dospělém oblékání a pomůže vám vyřešit chladnější rána i náhlou bouřku. Když totiž miminku obléknete hned ráno několik slabších vrstev přes sebe, můžete ho kdykoli během dne svléknout nebo naopak přiobléknout podle všech rozmarů počasí.

Nechte si rezervu
I když zrovna venku na plné pecky svítí sluníčko, může se kdykoli zatáhnout. Do tašky proto vždy raději potomkovi přibalte lehkou mikinu, tričko s dlouhým rukávem a kraťasy nebo tenké kalhoty, samozřejmě podle toho, v čem zrovna vyrážíte.

Ponožky na každý pád
Může to možná znít nesmyslně, ale je opravdu důležité, aby malé děti do šesti měsíců měly neustále nohy v teple. A právě pro to jsou ponožky ideální. Neopomíjejte je tedy v teplých, ale ani v horkých dnech, a už vůbec, až sluníčko večer zajde a ochladí se. 

Převzato z časopisu Betynka.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články