Jak ho nezku…t? Řešíte někdy podobnou otázku?

Psycholog Oliver James ve své nové knize ano. Knihu s názvem, který okamžitě upoutá pozornost, věnoval jak jinak než výchově nebo spíše „nevýchově“ dětí.
Jak ho nezku…t? Řešíte někdy podobnou otázku?

Děti mají velmi jednoduché potřeby, rodiče jsou však zahlcováni často velmi vědeckými radami, jak je naplňovat. V knize tvrdí známý britský dětský psycholog, že vaše děti mladší tří let nepotřebují výchovu. To, co doopravdy potřebují, jsou milující rodiče.

Na základě spousty rozhovorů a posledních klinických výzkumů rozlišil tři druhy matek: Objímačka, Organizérka a Fleximáma. U každého typu předkládá v knize výhody i nevýhody. Ukazuje, jak se s daným typem ztotožnit a navrhuje několik jednoduchých řešení, jak skloubit kariéru a osobní úspěch s potřebami vaší rodiny a hlavně dítěte.

Autorovy myšlenky jsou pečlivě podloženy, inspirují, a přesto provokují. „Jak je nez…“ před nás klade důležité otázky o způsobu vychovávání našich dětí. Nabízíme například my, coby celá společnost, rodičům dostatečnou podporu? Jak se za několik let změnila role otce? Může pracující matka vůbec ideálně skloubit výchovu s kariérou? Více na: www.knihazlin.cz

O autorovi:
Oliver James (26. 10. 1953) studoval psychologii v Cambridge a na Nottinghamské univerzitě, pak se řadu let věnoval dětské klinické psychologii. Od roku 1988 píše knížky i novinové články (The Sun, The Sunday Telegraph, Guardian, časopis The Observer aj.), vystupuje v televizi nebo v rozhlase. Mezi jeho knihy patří i britské bestsellery Affluenza, They F… You Up (S… vás) nebo Britain on the Couch (Británie na gauči), které inspirovaly i dokumentární cyklus televize Channel 4. Žije v Oxforshire, má ženu a dvě děti.
www.oliver-james-books.com

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články