Jak děti v zimě oblékat

Jedním z nejčastějších problémů, které maminky s dětmi řeší je, jak je obléknout, aby se cítily co nejlépe. Zvláště to platí v zimním období, kdy hrozí v důsledku špatně zvoleného oblečení i zdravotní komplikace.
Jak děti v zimě oblékat

Jak tedy na to? Zásadou číslo jedna je vrstvení. U tohoto stylu oblékání není problém jednu či dvě vrstvy při oteplení či přechodu do vyhřívaného prostoru odstranit nebo naopak případně dítko doobléci pro tyto případy připraveným svrškem. Vždy platí, že malé děti a zvláště miminka by měla mít o jednu vrstvu více než dospělý a k tomu samozřejmě v zimě deku nebo fusak.

Ať už do kočárku zvolíte jakýkoliv druh zahřívadla, vždy se přesvědčte, že pořizujete kvalitní kousek. Dítě je v kočárku většinou bez většího pohybu a tak je potřeba, aby jej zahřívadlo při ležení či sezení správně chránilo před mrazem. Na trhu je k dostání široká škála fusaků či dek. Můžete volit fusaky nepromokavé, fusaky, které odolávají větru, fusaky plněné speciálními k tomuto účelu vytvořenými materiály, vlněné fusaky, fusaky s přídavnou vložkou… To platí i o dekách, kterých také existuje nepřeberné množství. Při výběru vám asi nejlépe pomohou kladné reference od jiných maminek a také, když se obrátíte na spolehlivé výrobce.

Velmi důležité je to ale s oblečením dětí nepřehnat, i v zimě může dojít k nepříjemnému přehřátí. Vy své dítě znáte nejlépe a tak snadno poznáte, kdy se necítí komfortně. Nesnažte se mu ale „přilepšit“ nabalením do zbytečně teplého oblečení, tím ničemu neprospějete. Miminko vám sice nebude trpět zimou, ale bude protestovat proti pocitu horka.

Rada na závěr:

Jestliže si chcete být opravdu jistá, že dítko oblékáte správně, sáhněte mu na bříško. To by mělo být teploučké. Traduje se, že pro zjištění, zda je miminku zima, stačí sáhnout na ručky či nožičky, to ale neplatí, studené ruce a nohy vždy neznamenají pocit chladu. A stoprocentním ukazatelem je dítěti změřit teplotu, pokud má pod 37 stupňů příště jej oblečte více, pokud má nad, uberte jednu vrstvu.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články